Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Polsko-węgierskie zmagania sportowe

Polsko-węgierskie zmagania sportowe

Polsko-węgierskie zmagania sportowe

Grupa młodzieży z XVIII dzielnicy Budapesztu podczas wizyty na Powiślu Dąbrowskim rozegrała mecz piłki ręcznej i nożnej z młodzieżą z Powiatu Dąbrowskiego.

Młodzi Węgrzy ze szkół średnich przebywali w Powiecie Dąbrowskim w dniach 1-3 maja wraz z oficjalną delegacją władz XVIII Dzielnicy Budapesztu.
2 maja w hali widowiskowo- sportowej w Szczucinie odbył się mecz piłki ręcznej. Reprezentację Powiatu tworzyli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych na

co dzień grających w UKS "Spartakus" w Radgoszczy. Mecz zakończył się remisem 18:18 .
W tym samym dniu w godzinach popołudniowych na boisku przy ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej rozegrano mecz piłki nożnej. Powiat Dąbrowski reprezentowała drużyna ZSP nr 1.
Spotkanie zakończyło się zwycięstwem naszych uczniów 6:2.

W trakcie pobytu na Powiślu Dąbrowskim Węgrzy zwiedzili Zalipie, Muzeum Drogownictwa w Szczucinie oraz Dąbrowę Tarnowską.

Delegacja węgierska wzięła również udział w obchodach 217 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.   

Grupa młodzieży z XVIII dzielnicy Budapesztu podczas wizyty na Powiślu Dąbrowskim rozegrała mecz piłki ręcznej i nożnej z młodzieżą z Powiatu Dąbrowskiego. Młodzi Węgrzy ze szkół średnich przebywali w Powiecie Dąbrowskim w dniach 1-3 maja wraz z oficjalną delegacją władz XVIII Dzielnicy Budapesztu. 2 maja w hali widowiskowo- sportowej w Szczucinie odbył się mecz piłki ręcznej. Reprezentację Powiatu tworzyli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych na co dzień grających w UKS "Spartakus" w Radgoszczy. Mecz zakończył się remisem 18:18 . W tym samym dniu w godzinach popołudniowych na boisku przy ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej rozegrano mecz piłki nożnej. Powiat Dąbrowski reprezentowała drużyna ZSP nr 1. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem naszych uczniów 6:2. W trakcie pobytu na Powiślu Dąbrowskim Węgrzy zwiedzili Zalipie, Muzeum Drogownictwa w Szczucinie oraz Dąbrowę Tarnowską. Delegacja węgierska wzięła również udział w obchodach 217 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.