1. Pomoc dla mieszańców Maniowa

Pomoc dla mieszańców Maniowa

W dniu 29 maja 2010r. (w sobotę) na teren bazy, Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej, zostały przywiezione dary dla powodzian z terenu powiatu dąbrowskiego, od mieszkańców Krakowa. Zbiórkę artykułów żywościowych, środków czystości i innych niezwykle potrzebnych rzeczy dla mieszkańców zalanych terenów, zorganizowało „Stowarzyszenie Wolontariat św. Eliasza" z Krakowa, którego założycielem i prezesem jest Karmelita, ojciec Stanisław Wysocki. Grupa Wolontariuszy Stowarzyszenia wraz z ojcem Stanisławem Wysockim, przywiozła w/w dary i przekazała Staroście Dąbrowskiemu Wiesławowi Krajewskiemu, do rozdysponowania dla powodzian. Tego samego dnia Starosta wraz z darczyńcami udali się do Maniowa w Gminie Szczucin, do którego trafią przywiezione artykuły, aby pokazać trudną sytuację mieszkańców tej miejscowości. Starosta Dąbrowski wraz z o. Stanisławem Wysockim spotkali się z panią Sołtys Maniowa Ewą Dudą i mieszkańcami tej wsi, którzy w rozmowie przedstawili nadal ciężkie położenie właścicieli wielu domów i gospodarstw z tego terenu.