Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Pomoc dla poszukujących

Pomoc dla poszukujących

Pomoc dla poszukujących

Stowarzyszenie "Centrum Rozwoju, Promocji i Innowacji w Szczucinie" otrzymało grant z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie na utworzenie Gminnego Centrum Informacji. Będzie ono zlokalizowane w niewykorzystywanych pomieszczeniach Powiatowego Inkubatora Przedsiębiorczości. Będzie można z niego korzystać od 1 grudnia. 


Na realizację projektu stowarzyszenie otrzymało 50 tys. złotych z programu aktywizacji bezrobotnych "Pierwsza Praca". Umożliwi to utworzenie Infocentrum, które zajmować się będzie gromadzeniem i dostarczaniem informacji o zawodach i rynku pracy, a także ożywianiem przedsiębiorczości na terenie gminy Szczucin, wspieraniem rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw. Centrum organizować będzie szkolenia, pomoc informacyjną oraz doradztwo zawodowe. 

Zainteresowani będą mogli tu korzystać nieodpłatnie z internetowej sali komputerowej, gdzie można będzie przejrzeć bazy danych o miejscach pracy w kraju i za granicą. 

Gminne Infocentrum ma pomagać bezrobotnym przy podejmowaniu decyzji zawodowych, wspierać przedsiębiorców, doradzać w kwestiach prawnych i marketingowych, zachęcać mieszkańców gminy do zdobywania nowych umiejętności, informować o programach pomocowych, ogranizować giełdy pracy. 

Funkcjonowanie Infocentrum ma pomóc w przełamaniu psychicznych barier i oporu młodzieży przed samozatrudnieniem. Wykształcać u młodych ludzi umiejętności pozwalające lepiej działać na rynku pracy i w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej. Projekt pozwoli na wzmocnienie dotychczasowej oferty Powiatowego Inkubatora Przedsiębiorczości. Jego otwarcie 1 grudnia połączone będzie z podsumowaniem dotychczasowej działalności Inkubatora. (baja) 

Źródło: Dziennik Polski

 

 

Stowarzyszenie "Centrum Rozwoju, Promocji i Innowacji w Szczucinie" otrzymało grant z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie na utworzenie Gminnego Centrum Informacji. Będzie ono zlokalizowane w niewykorzystywanych pomieszczeniach Powiatowego Inkubatora Przedsiębiorczości. Będzie można z niego korzystać od 1 grudnia.  Na realizację projektu stowarzyszenie otrzymało 50 tys. złotych z programu aktywizacji bezrobotnych "Pierwsza Praca". Umożliwi to utworzenie Infocentrum, które zajmować się będzie gromadzeniem i dostarczaniem informacji o zawodach i rynku pracy, a także ożywianiem przedsiębiorczości na terenie gminy Szczucin, wspieraniem rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw. Centrum organizować będzie szkolenia, pomoc informacyjną oraz doradztwo zawodowe.  Zainteresowani będą mogli tu korzystać nieodpłatnie z internetowej sali komputerowej, gdzie można będzie przejrzeć bazy danych o miejscach pracy w kraju i za granicą.  Gminne Infocentrum ma pomagać bezrobotnym przy podejmowaniu decyzji zawodowych, wspierać przedsiębiorców, doradzać w kwestiach prawnych i marketingowych, zachęcać mieszkańców gminy do zdobywania nowych umiejętności, informować o programach pomocowych, ogranizować giełdy pracy.  Funkcjonowanie Infocentrum ma pomóc w przełamaniu psychicznych barier i oporu młodzieży przed samozatrudnieniem. Wykształcać u młodych ludzi umiejętności pozwalające lepiej działać na rynku pracy i w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej. Projekt pozwoli na wzmocnienie dotychczasowej oferty Powiatowego Inkubatora Przedsiębiorczości. Jego otwarcie 1 grudnia połączone będzie z podsumowaniem dotychczasowej działalności Inkubatora. (baja)  Źródło: Dziennik Polski