Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Pomogą napisać wnioski o dopłaty

Pomogą napisać wnioski o dopłaty

Pomogą napisać wnioski o dopłaty

Rolnicy z powiatu ziemskiego tarnowskiego będą mogli liczyć na bezpłatną pomoc przy wypełnianiu wniosków o dofinansowanie ich gospodarstw z Unii Europejskiej. W Tarnowie zakończył się nabór i rozpoczęły się szkolenia osób, które mają pomóc właścicielom gospodarstw w wypełnianiu wniosków o unijne dopłaty. Wspólne wypełnianie wniosków do Unii Europejskiej będzie odbywało się w ramach programu "Pierwsza dopłata bezpośrednia", który na terenie powiatu ziemskiego tarnowskiego obsługiwać będzie 120 osób.

- Za pośrednictwem Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowie i "Caritasu" odbył się już publiczny nabór osób, chcących zostać doradcami - tłumaczy Tomasz Wójcik z biura poselskiego posła Aleksandra Grada. - Trwał do końca roku. Obecnie prowadzone są rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami, których pierwsza tura odbyła się 3 stycznia. Jeszcze w tym miesiącu 120 osób zostanie wytypowanych i rozpocznie się zorganizowane dla nich dwumiesięczne szkolenie.
Program "Pierwsza dopłata bezpośrednia" realizowany jest przez Małopolskie Forum Wspierania Inicjatyw Lokalnych. Jego inicjatorem jest parlamentarzysta Aleksander Grad. Kierownikiem programu, który będzie realizowany także w powiatach dąbrowskim, brzeskim i bocheńskim, został Leszek Nowicki. Jak nam powiedział, doradcy - którzy w lutym i marcu przejdą dwumiesięczne szkolenie, trafią następnie do rolników najbardziej potrzebujących tego typu pomocy. Będą pomagali wypełniać unijne wnioski w ramach praktyk zawodowych.
- Szacujemy, że każdy z przeszkolonych przez nas doradców trafi w ciągu dwóch miesięcy praktyk do 60 rolników - mówi Leszek Nowicki. - Zaczniemy od najbardziej potrzebujących mieszkańców wsi, których nie stać na skorzystanie z pomocy firm konsultingowych.
Pieniądze na realizację programu "Pierwsza dopłata bezpośrednia" pochodzą w połowie z Banku Światowego, w połowie z budżetu państwa. Jak podkreślają pomysłodawcy, program będą realizowali w terenie głównie bezrobotni.
Według Leszka Nowickiego, w gminach zostaną stworzone listy rolników, którzy najbardziej potrzebują tego typu pomocy.

Źródło: Dziennik Polski

Rolnicy z powiatu ziemskiego tarnowskiego będą mogli liczyć na bezpłatną pomoc przy wypełnianiu wniosków o dofinansowanie ich gospodarstw z Unii Europejskiej. W Tarnowie zakończył się nabór i rozpoczęły się szkolenia osób, które mają pomóc właścicielom gospodarstw w wypełnianiu wniosków o unijne dopłaty. Wspólne wypełnianie wniosków do Unii Europejskiej będzie odbywało się w ramach programu "Pierwsza dopłata bezpośrednia", który na terenie powiatu ziemskiego tarnowskiego obsługiwać będzie 120 osób. - Za pośrednictwem Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowie i "Caritasu" odbył się już publiczny nabór osób, chcących zostać doradcami - tłumaczy Tomasz Wójcik z biura poselskiego posła Aleksandra Grada. - Trwał do końca roku. Obecnie prowadzone są rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami, których pierwsza tura odbyła się 3 stycznia. Jeszcze w tym miesiącu 120 osób zostanie wytypowanych i rozpocznie się zorganizowane dla nich dwumiesięczne szkolenie.Program "Pierwsza dopłata bezpośrednia" realizowany jest przez Małopolskie Forum Wspierania Inicjatyw Lokalnych. Jego inicjatorem jest parlamentarzysta Aleksander Grad. Kierownikiem programu, który będzie realizowany także w powiatach dąbrowskim, brzeskim i bocheńskim, został Leszek Nowicki. Jak nam powiedział, doradcy - którzy w lutym i marcu przejdą dwumiesięczne szkolenie, trafią następnie do rolników najbardziej potrzebujących tego typu pomocy. Będą pomagali wypełniać unijne wnioski w ramach praktyk zawodowych.- Szacujemy, że każdy z przeszkolonych przez nas doradców trafi w ciągu dwóch miesięcy praktyk do 60 rolników - mówi Leszek Nowicki. - Zaczniemy od najbardziej potrzebujących mieszkańców wsi, których nie stać na skorzystanie z pomocy firm konsultingowych.Pieniądze na realizację programu "Pierwsza dopłata bezpośrednia" pochodzą w połowie z Banku Światowego, w połowie z budżetu państwa. Jak podkreślają pomysłodawcy, program będą realizowali w terenie głównie bezrobotni.Według Leszka Nowickiego, w gminach zostaną stworzone listy rolników, którzy najbardziej potrzebują tego typu pomocy. Źródło: Dziennik Polski