Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Ponad 11 litrów krwi dąbrowscy policjanci oddali potrzebującym

Ponad 11 litrów krwi dąbrowscy policjanci oddali potrzebującym

Ponad 11 litrów krwi dąbrowscy policjanci oddali potrzebującym

Dzięki uprzejmości Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, Oddział Terenowy w Tarnowie ul. Szpitalna policjanci dąbrowskiej Komendy oraz pracownicy Policji oddali ponad 11 litrów cennego daru jakim jest krew dla potrzebujących. To już druga taka akcja w dąbrowskiej Komendzie zainicjowana i koordynowana przez asp. sztab. Krzysztofa Lechowicza oraz podkom. Jarosława Kmiecia. Powyższa inicjatywa objęta została patronatem przez Komendanta Powiatowego Policji insp. Andrzeja Kupca.

Akcja została przeprowadzana w sali odpraw budynku dąbrowskiej Komendy w dniu dzisiejszym tj. 12 maja, do której zgłosiło dużo chętnych z czego 25 osób pomogło potrzebującym, oddając łącznie ponad 11 litrów tego cennego leku. Łącznie dąbrowscy policjanci w ciągu dwóch akcji oddali ponad 25 litrów krwi potrzebującym. Niestety część zdeklarowanych pomimo chęci oddania krwi, z różnych przyczyn zdrowotnych nie została dopuszczona do akcji przez lekarza.

Należy przypomnieć w tym miejscu, że w ubiegłym roku podczas wspomnianej akcji zarejestrowano dodatkowo ponad 30 osób jako potencjalnych Dawców Komórek Macierzystych (popularnie Dawców Szpiku). Była to pierwsza taka akcja wśród jednostek Policji na terenie Polski. Wobec dużego zainteresowania oddawaniem krwi na rzecz potrzebujących wśród dąbrowskich policjantów i pracowników Policji akcje będą nadal kontynuowane.

KL/KPP w Dąbrowie Tarnowskiej

Dzięki uprzejmości Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, Oddział Terenowy w Tarnowie ul. Szpitalna policjanci dąbrowskiej Komendy oraz pracownicy Policji oddali ponad 11 litrów cennego daru jakim jest krew dla potrzebujących. To już druga taka akcja w dąbrowskiej Komendzie zainicjowana i koordynowana przez asp. sztab. Krzysztofa Lechowicza oraz podkom. Jarosława Kmiecia. Powyższa inicjatywa objęta została patronatem przez Komendanta Powiatowego Policji insp. Andrzeja Kupca. Akcja została przeprowadzana w sali odpraw budynku dąbrowskiej Komendy w dniu dzisiejszym tj. 12 maja, do której zgłosiło dużo chętnych z czego 25 osób pomogło potrzebującym, oddając łącznie ponad 11 litrów tego cennego leku. Łącznie dąbrowscy policjanci w ciągu dwóch akcji oddali ponad 25 litrów krwi potrzebującym. Niestety część zdeklarowanych pomimo chęci oddania krwi, z różnych przyczyn zdrowotnych nie została dopuszczona do akcji przez lekarza. Należy przypomnieć w tym miejscu, że w ubiegłym roku podczas wspomnianej akcji zarejestrowano dodatkowo ponad 30 osób jako potencjalnych Dawców Komórek Macierzystych (popularnie Dawców Szpiku). Była to pierwsza taka akcja wśród jednostek Policji na terenie Polski. Wobec dużego zainteresowania oddawaniem krwi na rzecz potrzebujących wśród dąbrowskich policjantów i pracowników Policji akcje będą nadal kontynuowane. KL/KPP w Dąbrowie Tarnowskiej