1. Ponad 1,1 mln zł dla gmin z powiatu na remonty dróg dojazdowych do pól uprawnych

Dotacje przyznano gminom:

• Bolesław - 80 000 zł
  • Dąbrowa Tarnowska - 250 000 zł
  • Gręboszów - 250 000 zł
  • Mędrzechów - 120 000 zł
  • Olesno - 196 138 zł
  • Radgoszcz - 240 282 zł

Samorząd Powiatu Dąbrowskiego
składa serdeczne podziękowania
Zarządowi Województwa Małopolskiego
za wsparcie i przyznane dotacje dla samorządów gminnych
na realizację inwestycji służących mieszkańcom naszego regionu,
a także rozwojowi naszej Małej Ojczyzny.

Samorządy gminne z terenu powiatu dąbrowskiego otrzymały łącznie 1 136 420 zł dotacji z Województwa Małopolskiego na modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Z tego wsparcia skorzystają przede wszystkim rolnicy, którzy będą mogli dojechać do swoich pól utwardzonymi drogami. Nasz powiat jest obszarem typowo rolniczym, dlatego dobra jakość dróg dojazdowych do pól jest niezwykle ważna. Burmistrzowie i wójtowie systematycznie przeprowadzają ich remonty, by podnieść komfort pracy rolników i dostosować je do nowoczesnego sprzętu rolniczego. Dzięki tym środkom, lokalni włodarze będą mogli utwardzić nawierzchnią tłuczniową lub mieszankami bitumicznymi te drogi, które wymagają modernizacji. Maksymalna wysokość dofinansowania, o którą mogły ubiegać się gminy wynosiła 250 tys. zł i stanowi 50% udziału w zadaniu. Dotacje przyznano gminom: Bolesław - 80 000 zł Dąbrowa Tarnowska - 250 000 zł Gręboszów - 250 000 zł Mędrzechów - 120 000 zł Olesno - 196 138 zł Radgoszcz - 240 282 zł Samorząd Powiatu Dąbrowskiego składa serdeczne podziękowania Zarządowi Województwa Małopolskiego za wsparcie i przyznane dotacje dla samorządów gminnych na realizację inwestycji służących mieszkańcom naszego regionu, a także rozwojowi naszej Małej Ojczyzny.