1. Ponad 4 mln zł na rozbudowę gospodarki wodno-ściekowej dla powiatu dąbrowskiego

Ponad 4 mln zł na rozbudowę gospodarki wodno-ściekowej dla powiatu dąbrowskiego

Dziś 25 maja br. na terenie Powiatu Dąbrowskiego gościł Marszałek Województwa Małopolskiego Stanisław Sorys wraz z Radnym Sejmiku Województwa Małopolskiego Bolesławem Łączyńskim. Tematem spotkania było m.in budowa mostu na rzece Wisła w miejscowości Borusowa, problematyka zabezpieczenia przeciwpowodziowego oraz przekazanie umów dla beneficjentów z terenu Powiatu Dąbrowskiego na realizacje projektów z zakresu gospodarki wodno-ściekowej. Dofinansowanie zostało przyznane w ramach II naboru do działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej" w ramach Programu Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.Wsparcie na realizacje projektów trafiło do 4 beneficjentów z powiatu dąbrowskiego. Umowy oraz gratulacje z rąk Marszałka Województwa Małopolskiego Stanisława Sorysa, Radnego Sejmiku Województwa Małopolskiego Bolesława Łączyńskiego oraz Starosty Dąbrowskiego Tadeusza Kwiatkowskiego przyjęli:-Wójt Gminy Gręboszów Krystyna Świętek na zadanie pn. „Budowa naturalnych przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Gręboszów",Burmistrz Gminy Dąbrowa Tarnowska Stanisław Początek na zadanie pn. „Budowa kanalizacji sanitarnej wsi Morzychna – I etap",Sekretarz Gminy Radgoszcz Marek Kopia na zadnie pn. „Rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej na terenie miejscowości Radgoszcz i Żdżary w Gminie Radgoszcz" orazKierownik Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Oleśnie Ryszard Kolano na zadanie pn. „Rozbudowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Olesno oraz doposażenie istniejącej oczyszczalni ścieków w prasę filtracyjną wraz z układem do higienizacji osadów".