Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Ponad 4 mln zł z rządowego funduszu dla samorządu powiatowego

Ponad 4 mln zł z rządowego funduszu dla samorządu powiatowego

Ponad 4 mln zł z rządowego funduszu dla samorządu powiatowego

4 050 694, 12 zł to łączna kwota jaką otrzymał Samorząd Powiatu Dąbrowskiego z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. To kolejne wsparcie udzielone przez Rząd Premiera Mateusza Morawieckiego na modernizację dróg w naszym powiecie.  

Obydwa zadania zgłoszone przez Powiat Dąbrowski otrzymały dofinansowanie w wysokości 70% kosztów ich realizacji. Pierwsze z nich to przebudowa drogi powiatowej nr 1324 K w Nieczajnej Górnej. Na to zadanie z funduszu powiat otrzymał 3 346 438,56 zł. Druga inwestycja to przebudowa skrzyżowania dróg powiatowych w Ujściu Jezuickim, na które przyznano wsparcie w wysokości 704 255, 56 zł.

Samorząd Powiatu Dąbrowskiego składa serdeczne podziękowania

Premierowi RP Mateuszowi Morawieckiemu,
Ministrowi Infrastruktury Andrzejowi Adamczykowi,
Wojewodzie Małopolskiemu Łukaszowi Kmicie,
oraz Posłowi na Sejm RP Wiesławowi Krajewskiemu

za udzielone już po raz kolejny tak ważne wsparcie finansowe,
mające duży wpływ przy realizacji inwestycji
na rzecz mieszkańców Powiśla, a także rozwoju naszego regionu.

4 050 694, 12 zł to łączna kwota jaką otrzymał Samorząd Powiatu Dąbrowskiego z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. To kolejne wsparcie udzielone przez Rząd Premiera Mateusza Morawieckiego na modernizację dróg w naszym powiecie.   Obydwa zadania zgłoszone przez Powiat Dąbrowski otrzymały dofinansowanie w wysokości 70% kosztów ich realizacji. Pierwsze z nich to przebudowa drogi powiatowej nr 1324 K w Nieczajnej Górnej. Na to zadanie z funduszu powiat otrzymał 3 346 438,56 zł. Druga inwestycja to przebudowa skrzyżowania dróg powiatowych w Ujściu Jezuickim, na które przyznano wsparcie w wysokości 704 255, 56 zł. Samorząd Powiatu Dąbrowskiego składa serdeczne podziękowania Premierowi RP Mateuszowi Morawieckiemu, Ministrowi Infrastruktury Andrzejowi Adamczykowi, Wojewodzie Małopolskiemu Łukaszowi Kmicie, oraz Posłowi na Sejm RP Wiesławowi Krajewskiemu za udzielone już po raz kolejny tak ważne wsparcie finansowe, mające duży wpływ przy realizacji inwestycji na rzecz mieszkańców Powiśla, a także rozwoju naszego regionu.