Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Poplenerowa wystawa malarska w Brniu

Poplenerowa wystawa malarska w Brniu

Poplenerowa wystawa malarska w Brniu

W ubiegłym tygodniu w Centrum Polonii – Ośrodku, Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu, odbył się wernisaż prac powstałych podczas pleneru malarskiego, który trwał w dniach 19-22 września 2022 r.

Wystawę otworzyła Dyrektor Centrum Polonii Małgorzata Bułat, która powitała artystki oraz przybyłych gości, dziękując za podtrzymywanie tradycji tego wydarzenia i promocję zespołu dworsko-parkowego w Brniu. W tegorocznym plenerze brały udział Panie z Pracowni Sztuk Pięknych z Bielska-Białej prowadzonej przez dr hab. Krzysztofa Dadaka, profesora Uniwersytetu Śląskiego: Monika Balcar Konieczny, Jolanta Bukowczan, Jolanta Kapela, Aleksandra Kochowska, Lucyna Kuboszek, Małgorzata Pieciukiewicz, Krystyna Tarnowska – Kajzer, Alicja Smoczyńska – koordynatorka pleneru, a także Zofia Misiaszek – Sałańska z Gliwic i Ella Zolotarenko przedstawicielka z Ukrainy oraz Barbara  Wójcik - lokalna artystka z gminy Olesno i jednocześnie pomysłodawczyni breńskiego pleneru malarskiego, który po raz pierwszy odbył się w 2018 r.

Uczestnicy wernisażu, wśród których był m.in. Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk, mogli podziwiać piękno zespołu dworsko-parkowego przedstawione na obrazach oraz miło spędzić czas z artystkami, a także mieli okazję do wspólnych rozmów, wyrażania opinii i dzielenia się doświadczeniami.

Wernisaż uświetnił występ muzyczny w wykonaniu Moniki Kuty i Romualda Gębali.

Poplenerową wystawę malarską można zobaczyć w Centrum Polonii w Brniu do 28 października 2022 r., w godzinach pracy Ośrodka od 8.00 do 16.00.

Źródło: CP

W ubiegłym tygodniu w Centrum Polonii – Ośrodku, Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu, odbył się wernisaż prac powstałych podczas pleneru malarskiego, który trwał w dniach 19-22 września 2022 r. Wystawę otworzyła Dyrektor Centrum Polonii Małgorzata Bułat, która powitała artystki oraz przybyłych gości, dziękując za podtrzymywanie tradycji tego wydarzenia i promocję zespołu dworsko-parkowego w Brniu. W tegorocznym plenerze brały udział Panie z Pracowni Sztuk Pięknych z Bielska-Białej prowadzonej przez dr hab. Krzysztofa Dadaka, profesora Uniwersytetu Śląskiego: Monika Balcar Konieczny, Jolanta Bukowczan, Jolanta Kapela, Aleksandra Kochowska, Lucyna Kuboszek, Małgorzata Pieciukiewicz, Krystyna Tarnowska – Kajzer, Alicja Smoczyńska – koordynatorka pleneru, a także Zofia Misiaszek – Sałańska z Gliwic i Ella Zolotarenko przedstawicielka z Ukrainy oraz Barbara  Wójcik - lokalna artystka z gminy Olesno i jednocześnie pomysłodawczyni breńskiego pleneru malarskiego, który po raz pierwszy odbył się w 2018 r. Uczestnicy wernisażu, wśród których był m.in. Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk, mogli podziwiać piękno zespołu dworsko-parkowego przedstawione na obrazach oraz miło spędzić czas z artystkami, a także mieli okazję do wspólnych rozmów, wyrażania opinii i dzielenia się doświadczeniami. Wernisaż uświetnił występ muzyczny w wykonaniu Moniki Kuty i Romualda Gębali. Poplenerową wystawę malarską można zobaczyć w Centrum Polonii w Brniu do 28 października 2022 r., w godzinach pracy Ośrodka od 8.00 do 16.00. Źródło: CP