Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Porozumienie o współpracy dot. przebiegu drogi

Porozumienie o współpracy dot. przebiegu drogi

Porozumienie o współpracy dot. przebiegu drogi

W dniu 27 maja br., w budynku Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie, Zarząd Województwa zorganizował spotkanie z władzami lokalnych samorządów, dotyczące opracowania koncepcji przestrzennej drogi na odcinku: Busko - Nowy Korczyn–Tarnów - Barwinek.
W konferencji na którą przybył Wicemarszałek Województwa Małopolskiego – Roman Ciepiela uczestniczył Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski oraz Wicestarosta Dąbrowski Robert Pantera.

Przedstawiciel Zarządu Województwa Małopolskiego Wicemarszałek Województwa – Roman Ciepiela przedstawił plany Samorządu Województwa związane z polityką infrastruktury drogowej a w szczególności koncepcję przebiegu jednego z ciągów komunikacyjnych z Buska przez Tarnów, wzdłuż wschodniej granicy naszego województwa do Barwinka.

Podkreślił również, jak ważne jest stanowisko lokalnych samorządów w odniesieniu do planowanej inwestycji.

Gospodarze powiatów i gmin, przez które będzie przebiegać trasa podpisali porozumienie o współpracy.

Przedstawiciele władz samorządowych poszczególnych gmin i powiatów są zainteresowani szybką realizacją inwestycji tym bardziej, że Urząd Marszałkowski w najbliższym czasie planuje zlecić opracowanie kosztów inwestycji, wariantów przebiegu trasy i powiązania z drogami ponadlokalnymi.

W dniu 27 maja br., w budynku Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie, Zarząd Województwa zorganizował spotkanie z władzami lokalnych samorządów, dotyczące opracowania koncepcji przestrzennej drogi na odcinku: Busko - Nowy Korczyn–Tarnów - Barwinek.W konferencji na którą przybył Wicemarszałek Województwa Małopolskiego – Roman Ciepiela uczestniczył Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski oraz Wicestarosta Dąbrowski Robert Pantera. Przedstawiciel Zarządu Województwa Małopolskiego Wicemarszałek Województwa – Roman Ciepiela przedstawił plany Samorządu Województwa związane z polityką infrastruktury drogowej a w szczególności koncepcję przebiegu jednego z ciągów komunikacyjnych z Buska przez Tarnów, wzdłuż wschodniej granicy naszego województwa do Barwinka. Podkreślił również, jak ważne jest stanowisko lokalnych samorządów w odniesieniu do planowanej inwestycji. Gospodarze powiatów i gmin, przez które będzie przebiegać trasa podpisali porozumienie o współpracy. Przedstawiciele władz samorządowych poszczególnych gmin i powiatów są zainteresowani szybką realizacją inwestycji tym bardziej, że Urząd Marszałkowski w najbliższym czasie planuje zlecić opracowanie kosztów inwestycji, wariantów przebiegu trasy i powiązania z drogami ponadlokalnymi.