1. Porozumienie o współpracy podpisane

Porozumienie o współpracy podpisane

W ramach podpisanego listu intencyjnego realizowane będą działania związane z:
- promocją osiągnięć kulturalnych regionu wśród Polonii,
- współpracą w zakresie organizacji wspólnych przedsięwzięć kulturalnych,
- wymianą bazy danych dotyczących organizacji polonijnych,
- wymianą doświadczeń,

W dniu dzisiejszym w siedzibie Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się uroczyste podpisanie listu intencyjnego przez Starostów Powiatu Dąbrowskiego, Powiatu Bocheńskiego, Powiatu Brzeskiego, Powiatu Tarnowskiego i Prezydenta Miasta Tarnów. Podpisanie listu intencyjnego związane jest z wspólną realizacją projektów związanych z promocją kultury oraz podtrzymywaniem i umacnianiem więzi pomiędzy Polonią a subregionem tarnowskim na bazie utworzonej przez Powiat Dąbrowski instytucji kultury – „Centrum Polonii – Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu".W spotkaniu uczestniczyli także Przewodniczący Rady Powiatu Dąbrowskiego Robert Kądzielawa oraz Wicestarosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski.W ramach podpisanego listu intencyjnego realizowane będą działania związane z:- promocją osiągnięć kulturalnych regionu wśród Polonii,- współpracą w zakresie organizacji wspólnych przedsięwzięć kulturalnych,- wymianą bazy danych dotyczących organizacji polonijnych,- wymianą doświadczeń,- wypracowaniem wspólnej oferty turystycznej subregionu tarnowskiego w zakresie promowania walorów turystycznych w środowiskach polonijnych. Rada Powiatu w dn. 28 lipca 2008r. podjęła uchwałę o utworzeniu tej instytucji kultury, której podstawowym celem będzie organizowanie działalności kulturalnej, promocja kultury Powiatu Dąbrowskiego, oraz promowanie walorów regionu, których wykorzystanie może stać się elementem rozwoju regionu oraz szansą na poprawę warunków życia mieszkańców Powiatu Dąbrowskiego, a także współpraca ze środowiskami polonijnymi.