Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku

Posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku

Posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku

W dniu 30 października 2007r. w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku dla Powiatu Dąbrowskiego. Komisja ta jest ustawowym ciałem doradczym Starosty Dąbrowskiego. Oprócz Starosty Dąbrowskiego oraz członków komisji w posiedzeniu udział wzięli także przedstawiciele samorządów gminnych.

Podczas spotkania Bogdan Tabiś – Komendant Powiatowy Policji, przedstawił „Raport o przestępczości nieletnich" w pierwszym półroczu br., Marek Banaś – Kierownik Referatu Ruchu Drogowego Komendy Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, omówił planowane działania policji związane z akcją „znicz" na terenie powiatu. Ponadto Zdzisław Kogut – Naczelnik Wydziału Organizacyjno-Administracyjnego i Spraw Obronnych Starostwa omówił projekt „Powiatowego programu zapobiegania przestępczości oraz ochrony bezpieczeństwa obywateli i porządku na lata 2007-2010", który po zgłoszonych uwagach został przyjęty. Program określa działania w zakresie:
- demoralizacji i przestępczości nieletnich
- przeciwdziałania alkoholizmowi i narkomanii
- przeciwdziałania przestępczości przeciwko mieniu i życiu
- poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym
- ochrony przed pożarami i miejscowymi zagrożeniami
- bezpieczeństwa infrastruktury powiatu
- zapobiegania skażeniom i epidemiom
Program ten będzie teraz skierowany pod obrady Rady Powiatu Dąbrowskiego.

W dniu 30 października 2007r. w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku dla Powiatu Dąbrowskiego. Komisja ta jest ustawowym ciałem doradczym Starosty Dąbrowskiego. Oprócz Starosty Dąbrowskiego oraz członków komisji w posiedzeniu udział wzięli także przedstawiciele samorządów gminnych. Podczas spotkania Bogdan Tabiś – Komendant Powiatowy Policji, przedstawił „Raport o przestępczości nieletnich" w pierwszym półroczu br., Marek Banaś – Kierownik Referatu Ruchu Drogowego Komendy Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, omówił planowane działania policji związane z akcją „znicz" na terenie powiatu. Ponadto Zdzisław Kogut – Naczelnik Wydziału Organizacyjno-Administracyjnego i Spraw Obronnych Starostwa omówił projekt „Powiatowego programu zapobiegania przestępczości oraz ochrony bezpieczeństwa obywateli i porządku na lata 2007-2010", który po zgłoszonych uwagach został przyjęty. Program określa działania w zakresie:- demoralizacji i przestępczości nieletnich- przeciwdziałania alkoholizmowi i narkomanii- przeciwdziałania przestępczości przeciwko mieniu i życiu- poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym- ochrony przed pożarami i miejscowymi zagrożeniami- bezpieczeństwa infrastruktury powiatu- zapobiegania skażeniom i epidemiomProgram ten będzie teraz skierowany pod obrady Rady Powiatu Dąbrowskiego.