1. Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

Planowane jest omówienie m.in.:
- oceny zagrożenia powodziowego i stanu infrastruktury przeciwpowodziowej ,
- organizacji bezpiecznych wakacji dla dzieci i młodzieży,
- przygotowanie powiatu do funkcjonowania w ekstremalnych warunkach zimowych.

W dniu 13 lutego 2008 roku w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, któremu przewodniczył Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski. W posiedzeniu uczestniczyli też Wójtowie Gmin lub ich przedstawiciele. Posiedzenie dotyczyło oceny zagrożenia epidemiologicznego oraz bieżącej oceny przygotowania powiatu w przypadku wystąpienia wirusa ptasiej grypy.Zespół dokonał oceny i podsumowań prac Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego za 2007, oraz przyjął plan pracy na rok bieżący. Planowane jest omówienie m.in.:- oceny zagrożenia powodziowego i stanu infrastruktury przeciwpowodziowej ,- organizacji bezpiecznych wakacji dla dzieci i młodzieży,- oceny zagrożenia pożarowego i stanu ochrony przeciwpożarowej, rola funkcjonowanie i zadania OSP na terenie powiatu,- gra decyzyjna na temat: działania sił ratowniczych i Obrony Cywilnej w czasie wystąpienia zagrożenia powodziowego,- przygotowanie powiatu do funkcjonowania w ekstremalnych warunkach zimowych. Następnie Powiatowy Inspektor Sanitarny - Pani Grażyna Dudajek przedstawiła dane dotyczące badania wody pitnej i utrudnień dla ludności w sytuacji stwierdzonych nieprawidłowości w tym zakresie. Przedstawiona informacja wywołała ożywioną dyskusję, wskazującą na potrzebę dalszych, częstszych kontroli jakości wody pitnej w ogólnodostępnej sieci wodociągowej. W kolejnym punkcie Powiatowy Lekarz Weterynarii - Pan Jacek Janas przedstawił nowe wytyczne w zakresie postępowania i usuwania wirusa "ptasiej grypy", oraz zaprezentował film instruktażowy o sposobie likwidacji wirusa, nakręcony podczas praktycznych ćwiczeń w kurniku w powiecie tarnowskim w roku 2006.