1. Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

W dniu dzisiejszym tj.29.06.2009 r. w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej pod przewodnictwem Starosty Dąbrowskiego Wiesława Krajewskiego po raz kolejny obradował Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego. Oprócz członków PZZK w posiedzeniu udział wzięli: Małopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej - Andrzej Mróz, Wicestarosta – Tadeusz Kwiatkowski, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej- Stanisław Początek, Wójt Gminy Radgoszcz – Marek Lupa, Sekretarz Gminy Olesno – Janusz Plata oraz przedstawiciele firm odpowiedzialnych za funkcjonowanie infrastruktury technicznej. Na wstępie, Starosta poinformował o wczorajszej wizycie Komendanta Głównego PSP – Wiesława Leśniakiewicza oraz Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP – Andrzeja Mroza, którzy podczas pobytu na terenach dotkniętych powodzią zapoznali się z przebiegiem akcji ratunkowej. Siły i środki jakie zostały postawione do dyspozycji kierujących akcją spowodowały, że w samym Radwanie, zespoły pompowe osiągnęły wydajność przepompowni która uległa awarii zasilania. Głównym celem jaki obecnie stoi przed ratownikami jest doprowadzenie do jej uruchomienia. Jak poinformował Komendant Powiatowy PSP – Adam Rzemiński, drugim celem jest pompowanie wody na terenach gdzie jest to tylko możliwe. Podał też wielkość sił i środków prowadzących obecnie działania oraz jakie jeszcze otrzymaliśmy do dyspozycji. Po omówieniu aktualnej sytuacji w poszczególnych gminach, zespół wysłuchał informacji przedstawicieli RPWiK Sp. z o.o., Enion SA, KZG i Zarządu Drogowego w Dąbrowie Tarnowskiej. Wynikało z nich, że infrastruktura techniczna działa już bez większych problemów a na drogach powiatowych trwa ich przegląd przez komisję ds. szacowania szkód popowodziowych oraz oznakowywane są miejsca niebezpieczne, jakie powstały wskutek działania powodzi.