1. Posiedzenie Zarządu Samorządów Powiatu Dąbrowskiego

Posiedzenie Zarządu Samorządów Powiatu Dąbrowskiego

Samorządowy rozmawiali również o realizacji projektu związanego

17 lutego w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się posiedzenie Zarządu Stowarzyszenia Samorządów Powiatu Dąbrowskiego. W spotkaniu uczestniczyli: Tadeusz Kwiatkowski - Starosta Dąbrowski, Stanisław Początek - Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej, Jan Sipior - Burmistrz Szczucina, Kazimierz Olearczyk - Wójt Gminy Bolesław, Krzysztof Korzec - Wójt Gminy Mędrzechów, Leszek Nowak - Przewodniczący Rady Gminy Olesno, Renata Klimek - przedstawiciel Gminy Radgoszcz oraz Marek Ciesielczyk - Dyrektor Centrum Polonii Ośrodka Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu. Podczas spotkania, członkowie stowarzyszenia omówili wnioski składane do Senatu RP, Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności projektów Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego na realizację projektów z zakresu kultury i przedsiębiorczości. Przyjęto także uchwałę w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego i merytorycznego z działalności stowarzyszenia za 2010 rok. Ustalono również, że w tym roku zorganizowana będzie impreza pn. „Święto Powiśla Dąbrowskiego – Dożynki Powiatowe i Targi Gospodarcze", która w zeszłym roku została odwołana z powodu powodzi. Impreza ta odbędzie się 21 sierpnia w Gminie Mędrzechów. Samorządowy rozmawiali również o realizacji projektu związanegoz zabezpieczeniem przeciwpowodziowym na terenie powiatu, który obejmował będzie wykonanie systemu monitorowania i zawiadamiania.