1. Posiedzenie Zarządu Stowarzyszenia Samorządów Powiatu Dąbrowskiego

Posiedzenie Zarządu Stowarzyszenia Samorządów Powiatu Dąbrowskiego

W dniu 13 października 2009 r. w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się kolejne w tym roku posiedzenie Zarządu Stowarzyszenia Samorządów Powiatu Dąbrowskiego. W spotkaniu uczestniczyli: Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski, Wicestarosta Tadeusz Kwiatkowski, burmistrzowie i wójtowie samorządów gminnych oraz zaproszeni goście. Podczas posiedzenia Prezes Zarządu firmy RWD Prospect z Tarnowa dr Jan Rzeszetnik, przedstawił zebranym propozycję utworzenia na terenie Powiatu Dąbrowskiego, systemu alarmowania powodziowego. System ten działa na bazie telefonii komórkowej i poprzez sms monitoruje on-line stan wód na rzekach. Przedstawiona propozycja spotkała się z zainteresowaniem ze strony samorządów, jednak decyzję co do wprowadzenia tego systemu na terenie danej gminy, każdy samorząd musi podjąć indywidualnie. W trakcie spotkania podsumowano również III Święto Powiśla Dąbrowskiego – Dożynki Powiatowe i Targi Gospodarcze, które w tym roku odbyło się w dniu 23 sierpnia w Ujściu Jezuickim w Gminie Gręboszów. Na spotkaniu ustalono, że IV Święto Powiśla Dąbrowskiego odbędzie się w przyszłym roku w dniu 22 sierpnia w Gminie Mędrzechów. Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski zwrócił się do samorządów gminnych z propozycją wspólnego pokrycia kosztów wykonania dokumentacji projektowej na nową strażnicę przy Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej. Starosta zaproponował, aby 50% kosztów pokrył samorząd powiatu, a drugie 50% kosztów zostało pokryte z budżetów samorządów gminnych. Przedstawiciele samorządów gminnych wyrazili wstępną akceptację pokrycia kosztów wykonania dokumentacji po wcześniejszym ustaleniu kosztów tego przedsięwzięcia.