Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Posiedzenie Zarządu Stowarzyszenia Samorządów Powiatu Dąbrowskiego

Posiedzenie Zarządu Stowarzyszenia Samorządów Powiatu Dąbrowskiego

Posiedzenie Zarządu Stowarzyszenia Samorządów Powiatu Dąbrowskiego

W dniu dzisiejszym w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się kolejne w tym roku posiedzenie Stowarzyszenia Samorządów Powiatu Dąbrowskiego.

W spotkaniu uczestniczył Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek, Wójt Gminy Olesno Witold Morawiec, Wójt Gminy Mędrzechów Krzysztof Korzec, Wójt Gminy Szczucin Jan Sipior, Sekretarz Gminy Bolesław Rafał Nowak, Sekretarz Gminy Mędrzechów Barbara Pobiegło, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie Wiesław Lizak oraz Renata Klimek – Urząd Gminy Radgoszcz.

Tematem dzisiejszego posiedzenia było omówienie spraw związanych z podsumowaniem „Święta Powiśla Dąbrowskiego – Dożynki Powiatowe i Targi Gospodarcze" oraz omówienie organizacji XVI Światowego Forum Mediów Polonijnych, które odbędzie się w dniu 12 września 2008r. w Powiecie Dąbrowskim.

Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Małopolskie Forum Współpracy z Polonią. W tym roku 150 dziennikarzy z całego świata odwiedzi również Powiat Dąbrowski. Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego przyjęło funkcję Patrona i Współorganizatora Forum. Organizacja tej imprezy w Powiecie Dąbrowskim przypada na dzień 12 września 2008r. Samorządy powiatu przygotowały bogaty program pobytu dla dziennikarzy, który rozpocznie się od wizyty w Malowanej Wsi Zalipie. Następnie zaproszeni goście odwiedzą Gminę Gręboszów, Bolesław, Mędrzechów i udadzą się do zabytkowego zespołu dworsko – parkowego w Brniu, gdzie odbędzie się spotkanie z władzami samorządów powiatowego i gminnych, prezentacja walorów kulturowych, turystycznych i gospodarczych powiatu i gmin oraz konferencja prasowa. Dziennikarze zostaną również zapoznani z działalnością nowoutworzonego Centrum Polonii – Ośrodka Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu. Rada Powiatu w dn. 28 lipca 2008r. podjęła uchwałę o utworzeniu tej instytucji kultury, której podstawowym celem będzie organizowanie działalności kulturalnej, promocja kultury Powiatu Dąbrowskiego, oraz promowanie walorów regionu, których wykorzystanie może stać się elementem rozwoju regionu oraz szansą na poprawę warunków życia mieszkańców Powiatu Dąbrowskiego, a także współpraca ze środowiskami polonijnymi. Ponadto podczas Forum Mediów Polonijnych w Brniu omówione zostaną również możliwości zagospodarowania i odrestaurowania zabytkowego założenia dworsko – parkowego. Dziennikarze Polonijni odwiedzą także Gminę Szczucin i znajdujące się tam Muzeum Drogownictwa, a także Gminę Radgoszcz, gdzie spotkają się z Galicyjskimi Gospodarstwami Agroturystycznymi. Wieczór integracyjny spędzą w Gminie Dąbrowa Tarnowska, gdzie zobaczą m.in. Synagogę. Przyjazd dziennikarzy polonijnych z całego świata jest doskonałą okazją do zaprezentowania walorów turystycznych, krajobrazowych i kulturalnych Powiatu Dąbrowskiego, ale także walorów gospodarczych i ofert inwestycyjnych, które poprzez media zachęcą inwestorów zagranicznych do planowania inwestycji właśnie na terenie Powiśla Dąbrowskiego.

W dniu dzisiejszym w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się kolejne w tym roku posiedzenie Stowarzyszenia Samorządów Powiatu Dąbrowskiego. W spotkaniu uczestniczył Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek, Wójt Gminy Olesno Witold Morawiec, Wójt Gminy Mędrzechów Krzysztof Korzec, Wójt Gminy Szczucin Jan Sipior, Sekretarz Gminy Bolesław Rafał Nowak, Sekretarz Gminy Mędrzechów Barbara Pobiegło, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie Wiesław Lizak oraz Renata Klimek – Urząd Gminy Radgoszcz. Tematem dzisiejszego posiedzenia było omówienie spraw związanych z podsumowaniem „Święta Powiśla Dąbrowskiego – Dożynki Powiatowe i Targi Gospodarcze" oraz omówienie organizacji XVI Światowego Forum Mediów Polonijnych, które odbędzie się w dniu 12 września 2008r. w Powiecie Dąbrowskim. Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Małopolskie Forum Współpracy z Polonią. W tym roku 150 dziennikarzy z całego świata odwiedzi również Powiat Dąbrowski. Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego przyjęło funkcję Patrona i Współorganizatora Forum. Organizacja tej imprezy w Powiecie Dąbrowskim przypada na dzień 12 września 2008r. Samorządy powiatu przygotowały bogaty program pobytu dla dziennikarzy, który rozpocznie się od wizyty w Malowanej Wsi Zalipie. Następnie zaproszeni goście odwiedzą Gminę Gręboszów, Bolesław, Mędrzechów i udadzą się do zabytkowego zespołu dworsko – parkowego w Brniu, gdzie odbędzie się spotkanie z władzami samorządów powiatowego i gminnych, prezentacja walorów kulturowych, turystycznych i gospodarczych powiatu i gmin oraz konferencja prasowa. Dziennikarze zostaną również zapoznani z działalnością nowoutworzonego Centrum Polonii – Ośrodka Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu. Rada Powiatu w dn. 28 lipca 2008r. podjęła uchwałę o utworzeniu tej instytucji kultury, której podstawowym celem będzie organizowanie działalności kulturalnej, promocja kultury Powiatu Dąbrowskiego, oraz promowanie walorów regionu, których wykorzystanie może stać się elementem rozwoju regionu oraz szansą na poprawę warunków życia mieszkańców Powiatu Dąbrowskiego, a także współpraca ze środowiskami polonijnymi. Ponadto podczas Forum Mediów Polonijnych w Brniu omówione zostaną również możliwości zagospodarowania i odrestaurowania zabytkowego założenia dworsko – parkowego. Dziennikarze Polonijni odwiedzą także Gminę Szczucin i znajdujące się tam Muzeum Drogownictwa, a także Gminę Radgoszcz, gdzie spotkają się z Galicyjskimi Gospodarstwami Agroturystycznymi. Wieczór integracyjny spędzą w Gminie Dąbrowa Tarnowska, gdzie zobaczą m.in. Synagogę. Przyjazd dziennikarzy polonijnych z całego świata jest doskonałą okazją do zaprezentowania walorów turystycznych, krajobrazowych i kulturalnych Powiatu Dąbrowskiego, ale także walorów gospodarczych i ofert inwestycyjnych, które poprzez media zachęcą inwestorów zagranicznych do planowania inwestycji właśnie na terenie Powiśla Dąbrowskiego.
tel. 14 642 24 31
kontakt
Projekt i wykonanie: i-t.pl
Dostępność cyfrowa
i zgodność ze standardem WCAG