1. Posiedzenie Zarządu Stowarzyszenia Samorządów Powiatu Dąbrowskiego

Posiedzenie Zarządu Stowarzyszenia Samorządów Powiatu Dąbrowskiego

W Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się kolejne w tym roku posiedzenie Zarządu Stowarzyszenia Samorządów Powiatu Dąbrowskiego. W spotkaniu uczestniczyli: Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski, Wicestarosta – Tadeusz Kwiatkowski, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek, Wójtowie Gmin: Mędrzechów – Krzysztof Korzec, Gręboszów – Krystyna Świętek, Radgoszcz – Marek Lupa. Gminę Olesno reprezentował Janusz Plata – Sekretarz Gminy, natomiast Gminę Szczucin – Marian Wadas. W spotkaniu uczestniczył także Wiesław Lizak – Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie. Głównymi tematami poruszanymi podczas spotkania było omówienie spraw związanych z organizacją III Święta Powiśla Dąbrowskiego – Dożynki Powiatowe i Targi Gospodarcze, które w tym roku odbędzie się w dniu 23 sierpnia 2009 roku w Ujściu Jezuickim w Gminie Gręboszów. Członkowie Zarządu Stowarzyszenia zostali poinformowani o działaniach podejmowanych przez Zarząd Powiatu w zakresie nieodpłatnego przejęcia od PKP linii kolejowej Tarnów – Szczucin. Burmistrzowie i Wójtowie zostali zapoznani z wystąpieniem Starosty Dąbrowskiego do Wojewody Małopolskiego dotyczącym uregulowania stanu prawnego na terenie miasta Tarnów i Powiatu Tarnowskiego majątku będącego w posiadaniu PKP. Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski zapanował przedstawicielom samorządów gminnych pokrycie kosztów opracowania dokumentacji projektowej nowej strażnicy dla Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej w ten sposób, że 50% kosztów pokryje samorząd powiatowy a pozostałe 50% kosztów pokryją samorządy gminne. Propozycja ta spotkała się ze wstępną aprobatą i członkowie Zarządu Stowarzyszenia upoważnili Starostę do podjęcia działań zmierzających do uzgodnień z Wojewodą Małopolskim i Komendantem Wojewódzkim Państwowej Straży Pożarnej dotyczących w/w przedsięwzięcia.