Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Posprzątaj z nami Małopolskę! 2023

Posprzątaj z nami Małopolskę! 2023

Posprzątaj z nami Małopolskę! 2023

Coraz więcej mieszańców naszego regionu zyskuje wiedzę, jak szkodliwe jest zaśmiecanie terenów zielonych. Ale nadal ważne jest uświadamianie Małopolanom, że każde nasze zachowanie ma wymierne skutki dla środowiska. Potrzebna jest zachęta oraz motywacja do działania i tego ostatniego z pewnością nie zabraknie podczas „Posprzątaj z nami Małopolskę! 2023”.

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego zaprasza do udziału w drugiej edycji wydarzenia. Chce nadal inspirować mieszkańców Małopolski do wyjścia na wiosnę w plener i posprzątania swojej najbliższej okolicy. Odpowiada w ten sposób również na oddolne inicjatywy mieszkańców, którzy dostrzegają potrzebę zadbania o środowisko.

Poprzednia edycja wydarzenia okazała się wielkim sukcesem: uczestniczyło w nim ponad 35 000 wolontariuszy z prawie 90 małopolskich gmin, uczniów, pedagogów, członków Ochotniczych Straży Pożarnych, Kół Gospodyń Wiejskich, harcerzy i aktywistów. Zebrano ponad trzy tony odpadów, kontenery wypełnione porzuconymi w lesie wielkimi gabarytami i sterty zużytych opon samochodowych. Przede wszystkim jednak zyskaliśmy piękniejsze i bardziej przyjazne tereny zielone.

Dziękując za Państwa dotychczasowe zaangażowanie, Urząd Marszałkowski liczy na podobne w tym roku. Do wspólnego działania zaprasza gminy, powiaty i stowarzyszenia, którym na sercu leżą problemy związane z zanieczyszczeniem środowiska oraz edukacja ekologiczna.

Urząd Marszałkowski wesprze Państwa działania merytorycznie i medialnie nagłaśniając udział w akcji. Na portalu Facebook powstała dedykowana akcji strona: @Posprzątaj z nami Małopolskę – główny kanał komunikacji z uczestnikami wydarzenia, miejsce wymiany doświadczeń, publikowania zdjęć i relacji z akcji sprzątania w Państwa okolicy.

Przygotowano również pakiet materiałów graficznych promujących akcję, warto z nich skorzystać i zgłosić udział na adres eko.malopolska@umwm.malopolska.pl do 28 lutego 2023.

Wszelkie informacje pod nr telefonu 12 63 03 182.

Zapraszamy i zachęcamy do udziału w akcji „Posprzątaj z nami Małopolskę!”

Coraz więcej mieszańców naszego regionu zyskuje wiedzę, jak szkodliwe jest zaśmiecanie terenów zielonych. Ale nadal ważne jest uświadamianie Małopolanom, że każde nasze zachowanie ma wymierne skutki dla środowiska. Potrzebna jest zachęta oraz motywacja do działania i tego ostatniego z pewnością nie zabraknie podczas „Posprzątaj z nami Małopolskę! 2023”. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego zaprasza do udziału w drugiej edycji wydarzenia. Chce nadal inspirować mieszkańców Małopolski do wyjścia na wiosnę w plener i posprzątania swojej najbliższej okolicy. Odpowiada w ten sposób również na oddolne inicjatywy mieszkańców, którzy dostrzegają potrzebę zadbania o środowisko. Poprzednia edycja wydarzenia okazała się wielkim sukcesem: uczestniczyło w nim ponad 35 000 wolontariuszy z prawie 90 małopolskich gmin, uczniów, pedagogów, członków Ochotniczych Straży Pożarnych, Kół Gospodyń Wiejskich, harcerzy i aktywistów. Zebrano ponad trzy tony odpadów, kontenery wypełnione porzuconymi w lesie wielkimi gabarytami i sterty zużytych opon samochodowych. Przede wszystkim jednak zyskaliśmy piękniejsze i bardziej przyjazne tereny zielone. Dziękując za Państwa dotychczasowe zaangażowanie, Urząd Marszałkowski liczy na podobne w tym roku. Do wspólnego działania zaprasza gminy, powiaty i stowarzyszenia, którym na sercu leżą problemy związane z zanieczyszczeniem środowiska oraz edukacja ekologiczna. Urząd Marszałkowski wesprze Państwa działania merytorycznie i medialnie nagłaśniając udział w akcji. Na portalu Facebook powstała dedykowana akcji strona: @Posprzątaj z nami Małopolskę – główny kanał komunikacji z uczestnikami wydarzenia, miejsce wymiany doświadczeń, publikowania zdjęć i relacji z akcji sprzątania w Państwa okolicy. Przygotowano również pakiet materiałów graficznych promujących akcję, warto z nich skorzystać i zgłosić udział na adres eko.malopolska@umwm.malopolska.pl do 28 lutego 2023. Wszelkie informacje pod nr telefonu 12 63 03 182. Zapraszamy i zachęcamy do udziału w akcji „Posprzątaj z nami Małopolskę!” Pliki do pobrania Pobierz plik Posprzataj z nami Małopolskę - list Wicemarszalka Wojewodztwa Malopolskiego Jozefa Gawrona.pdf