Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Poszukiwanie „Małopolskich Skarbów” z radiem RDN

Poszukiwanie „Małopolskich Skarbów” z radiem RDN

Poszukiwanie „Małopolskich Skarbów” z radiem RDN

Na Wakacyjnej Trasie Radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz znalazł się również nasz powiat. We wtorek wóz transmisyjny zaparkował w Dąbrowie Tarnowskiej pod zabytkową synagogą, a program na żywo w plenerze poprowadził Jerzy Olszówka.

O zabytkach, dziedzictwie kulturowym, produktach regionalnych, atrakcjach turystycznych naszego regionu i ciekawych miejscach, których na co dzień nie doceniamy lub nie dostrzegamy, a także o ofercie kulturalnej i planowanych w najbliższym czasie wydarzeniach opowiadali: Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Dyrektor Centrum Polonii Ośrodka Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu Małgorzata Bułat, Dyrektor Zespołu Szkół im. W. S. Reymonta w Brniu Jarosław Boryczka, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Oleśnie z siedzibą w Zalipiu Ewelina Sokołowska, Paulina Białas przewodnik Ośrodka Spotkania Kultur, Główny Specjalista ds. Kierowania Zespołem Historii Drogownictwa w Szczucinie Katarzyna Bochenek – Kolano, proboszcz dąbrowskiej parafii pw. NMP Szkaplerznej ks. Stanisław Cyran i proboszcz szczucińskiej parafii pw. Św. Marii Magdaleny ks. Zygmunt Warzecha.

Rozmawiano o prawdziwej „perełce” i wizytówce Dąbrowy Tarnowskiej, jaką jest XIX-wieczna synagoga, a w której obecnie mieści się Ośrodek Spotkania Kultur, a także o malowniczym Zalipiu, zespole dworsko-parkowym w Brniu, trasach rowerowych i stanicy turystycznej w Brniu, obiektach sakralnych, Muzeum Drogownictwa, a także regionalnych przysmakach i produktach.

Wakacyjne wyjazdy realizowane są w ramach projektu „W poszukiwaniu Małopolskich Skarbów, czyli wakacyjna trasa z radiem RDN” dofinansowanego z budżetu Województwa Małopolskiego.

Zapraszamy do śledzenia strony internetowej oraz Fanpage’a Powiatu Dąbrowskiego, gdzie już wkrótce, cyklicznie pojawiać się będą nagrania zawierające wywiady z prowadzonego 11 lipca 2023 r. na żywo  programu Radia RDN, a także ciekawe artykuły i galerie zdjęć.

Na Wakacyjnej Trasie Radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz znalazł się również nasz powiat. We wtorek wóz transmisyjny zaparkował w Dąbrowie Tarnowskiej pod zabytkową synagogą, a program na żywo w plenerze poprowadził Jerzy Olszówka. O zabytkach, dziedzictwie kulturowym, produktach regionalnych, atrakcjach turystycznych naszego regionu i ciekawych miejscach, których na co dzień nie doceniamy lub nie dostrzegamy, a także o ofercie kulturalnej i planowanych w najbliższym czasie wydarzeniach opowiadali: Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Dyrektor Centrum Polonii Ośrodka Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu Małgorzata Bułat, Dyrektor Zespołu Szkół im. W. S. Reymonta w Brniu Jarosław Boryczka, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Oleśnie z siedzibą w Zalipiu Ewelina Sokołowska, Paulina Białas przewodnik Ośrodka Spotkania Kultur, Główny Specjalista ds. Kierowania Zespołem Historii Drogownictwa w Szczucinie Katarzyna Bochenek – Kolano, proboszcz dąbrowskiej parafii pw. NMP Szkaplerznej ks. Stanisław Cyran i proboszcz szczucińskiej parafii pw. Św. Marii Magdaleny ks. Zygmunt Warzecha. Rozmawiano o prawdziwej „perełce” i wizytówce Dąbrowy Tarnowskiej, jaką jest XIX-wieczna synagoga, a w której obecnie mieści się Ośrodek Spotkania Kultur, a także o malowniczym Zalipiu, zespole dworsko-parkowym w Brniu, trasach rowerowych i stanicy turystycznej w Brniu, obiektach sakralnych, Muzeum Drogownictwa, a także regionalnych przysmakach i produktach. Wakacyjne wyjazdy realizowane są w ramach projektu „W poszukiwaniu Małopolskich Skarbów, czyli wakacyjna trasa z radiem RDN” dofinansowanego z budżetu Województwa Małopolskiego. Zapraszamy do śledzenia strony internetowej oraz Fanpage’a Powiatu Dąbrowskiego, gdzie już wkrótce, cyklicznie pojawiać się będą nagrania zawierające wywiady z prowadzonego 11 lipca 2023 r. na żywo  programu Radia RDN, a także ciekawe artykuły i galerie zdjęć.