Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. „Powiślański szlak turystyczny” w ramach „Małopolski Gościnnej”

„Powiślański szlak turystyczny” w ramach „Małopolski Gościnnej”

„Powiślański szlak turystyczny” w ramach „Małopolski Gościnnej”

Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego realizuje projekt „Powiślański szlak turystyczny” w ramach konkursu ofert „Małopolska Gościnna”, którego celem jest zachęcenie mieszkańców i turystów do poznania walorów historycznych i krajoznawczych regionu, a przede wszystkim odwiedzenia wszystkich wyjątkowych miejsc na Powiślu Dąbrowskim.

W ramach tego projektu została wydana mapa turystyczna zawierająca opisy najważniejszych zabytków, atrakcji turystycznych, a także historycznych i ciekawych miejsc w gminach: Bolesław, Dąbrowa Tarnowska, Gręboszów, Mędrzechów, Olesno, Radgoszcz i Szczucin, która może być wspaniałym przewodnikiem między innymi dla rodzin z dziećmi, wycieczek szkolnych, a także grup turystycznych. Będzie ona pomocna przy organizacji wycieczki rowerowej, lekcji historii w plenerze czy nawet spaceru po okolicy. Miłośnicy dwóch kółek odnajdą na mapie wiele ścieżek rowerowych. Na przykład Wiślaną Trasą Rowerową, która znajduje się na wałach przeciwpowodziowych.

Stowarzyszenie w ramach projektu, dla miłośników dwóch kółek i spacerowiczów, zakupiło również kamizelki i opaski odblaskowe, zestaw pocztówek oraz magnesy promujące nasz region.

Będzie można otrzymać je bezpłatnie w stanicy turystycznej w zespole dworsko-parkowym w Brniu.

Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego realizuje projekt „Powiślański szlak turystyczny” w ramach konkursu ofert „Małopolska Gościnna”, którego celem jest zachęcenie mieszkańców i turystów do poznania walorów historycznych i krajoznawczych regionu, a przede wszystkim odwiedzenia wszystkich wyjątkowych miejsc na Powiślu Dąbrowskim. W ramach tego projektu została wydana mapa turystyczna zawierająca opisy najważniejszych zabytków, atrakcji turystycznych, a także historycznych i ciekawych miejsc w gminach: Bolesław, Dąbrowa Tarnowska, Gręboszów, Mędrzechów, Olesno, Radgoszcz i Szczucin, która może być wspaniałym przewodnikiem między innymi dla rodzin z dziećmi, wycieczek szkolnych, a także grup turystycznych. Będzie ona pomocna przy organizacji wycieczki rowerowej, lekcji historii w plenerze czy nawet spaceru po okolicy. Miłośnicy dwóch kółek odnajdą na mapie wiele ścieżek rowerowych. Na przykład Wiślaną Trasą Rowerową, która znajduje się na wałach przeciwpowodziowych. Stowarzyszenie w ramach projektu, dla miłośników dwóch kółek i spacerowiczów, zakupiło również kamizelki i opaski odblaskowe, zestaw pocztówek oraz magnesy promujące nasz region. Będzie można otrzymać je bezpłatnie w stanicy turystycznej w zespole dworsko-parkowym w Brniu.