Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Powiśle Dąbrowskie z Włochami

Powiśle Dąbrowskie z Włochami

Powiśle Dąbrowskie z Włochami

Wymiana młodzieży, współpraca samorządowa, kulturalna i gospodarcza – starosta dąbrowski Krzysztof Kaczmarski zapowiada ściślejszą współpracę z samorządem regionu San Nicola la Strada. 
Pierwszym efektem będzie wyjazd młodzieży do Włoch. ”Podpisaliśmy deklarację o współpracy pomiędzy samorządami: powiatu dąbrowskiego, XVIII Dzielnicą Budapesztu oraz samorządem włoskim Sam Nicola la Strada. Teraz chcemy, by te trzy samorządy przygotowały projekt, który trafi do Unii Europejskiej. Jest szansa otrzymania dotacji z tak zwanego funduszu młodzieżowego. Jeśli projekt zostanie zaakceptowany, dojdzie do wymiany młodzieży z Polski, Węgier i Włoch”- mówi starosta Kaczmarski. Tymczasem jesienią grupa młodych ludzi z Powiśla wyjedzie na kilka dni do Włoch. Przypomnijmy, że władze powiatu dąbrowskiego oraz samorządy gminne nawiązały również współpracę z wspólnotą górską Aniene we Włoszech. Zainteresowane są nią Dąbrowa Tarnowska, Olesno, Radgoszcz i Szczucin.(MIR) 

Źródło: Gazeta Krakowska

Wymiana młodzieży, współpraca samorządowa, kulturalna i gospodarcza – starosta dąbrowski Krzysztof Kaczmarski zapowiada ściślejszą współpracę z samorządem regionu San Nicola la Strada.  Pierwszym efektem będzie wyjazd młodzieży do Włoch. ”Podpisaliśmy deklarację o współpracy pomiędzy samorządami: powiatu dąbrowskiego, XVIII Dzielnicą Budapesztu oraz samorządem włoskim Sam Nicola la Strada. Teraz chcemy, by te trzy samorządy przygotowały projekt, który trafi do Unii Europejskiej. Jest szansa otrzymania dotacji z tak zwanego funduszu młodzieżowego. Jeśli projekt zostanie zaakceptowany, dojdzie do wymiany młodzieży z Polski, Węgier i Włoch”- mówi starosta Kaczmarski. Tymczasem jesienią grupa młodych ludzi z Powiśla wyjedzie na kilka dni do Włoch. Przypomnijmy, że władze powiatu dąbrowskiego oraz samorządy gminne nawiązały również współpracę z wspólnotą górską Aniene we Włoszech. Zainteresowane są nią Dąbrowa Tarnowska, Olesno, Radgoszcz i Szczucin.(MIR)  Źródło: Gazeta Krakowska