1. Powiśle pożegnało Ojca Świętego

Powiśle pożegnało Ojca Świętego

OJCZE ŚWIĘTY BYŁEŚ, I POZOSTANIESZ W NASZEJ PAMIĘCI NA ZAWSZE!

W piątek 8 kwietnia odbyło się ostatnie pożegnanie Papieża Jana Pawła II, człowieka który zmienił oblicze ziemi. Niewielu ludzi w dziejach świata swym życiem i pracą przyczyniło się do tak wielkich zmian. Gdy Jan Paweł II rozpoczynał swój pontyfikat słowami: "Otwórzcie drzwi Chrystusowi!", znaczna część świata opanowana była przez ateistyczne reżimy, które uniemożliwiły nawet wysłuchanie tego orędzia milionom chrześcijan. Wszystkim ówczesnym liderom politycznym wydawało się rzeczą oczywistą, że podział jałtański jest trwałym elementem światowego ładu. Ale nie dla Niego. Kiedy umierał, świat był już inny, nieco lepszy.......  Powiat Dąbrowski również żegnał Jana Pawła Wielkiego. Zarząd Powiatu w Dąbrowie Tarnowskiej wspólnie z wójtami gmin złożyli kwiaty pod pomnikiem Jana Pawła II w Tarnowie.  W budynku Starostwa Powiatowego wyłożona została pamiątkowa Księga Kondolencji, gdzie wpisują się samorządy gminne, młodzież szkolna, przedstawiciele instytucji oraz wszyscy mieszkańcy Powiatu. W przeddzień pogrzebu Papieża, w czwartek 7 kwietnia o godz.18.00 mieszkańcy miasta i powiatu zgromadzili się w kościele NMP Szkaplerznej na Mszy Św. żałobnej w intencji zmarłego Ojca Świętego Jana Pawła II, której przewodniczył Proboszcz dąbrowskiej Parafii, ks. prałat Józef Poremba. Wygłosił również do wiernych specjalne kazanie poświęcone Papieżowi. W nabożeństwie wzięły udział licznie zgromadzone delegacje i poczty sztandarowe ze szkół, instytucji, organizacji i stowarzyszeń. Podczas Mszy Św. śpiewał Chór Parafialny i grała orkiestra Dąbrowskiego Domu Kultury. Wieczorem w dniu pogrzebu Ojca Świętego wszyscy złożyliśmy hołd naszemu Wielkiemu Rodakowi poprzez zgaszenie świateł. OJCZE ŚWIĘTY BYŁEŚ, I POZOSTANIESZ W NASZEJ PAMIĘCI NA ZAWSZE! Wśród wpisów jakie znalazły się w pamiątkowej Księdze Kondolencyjnej czytamy m.in.  "Ojcze Święty, dziękujemy za serce dla nas mieszkańców Powiatu Dąbrowskiego i całej Polski. Idąc po Twoich śladach, będziemy zawsze pamiętać Ciebie i Twoją naukę, Twoje dzieło poświęcone trosce o pokój i godność człowieka. Dziękujemy za "zmienione oblicze tej ziemi". Chcemy żyć z Tobą - bez Ciebie".  "Z głębokim żalem wpisujemy się do księgi kondolencyjnej, mając odczucie niepowetowanej straty po odejściu Ojca Świętego Jana Pawła II, Wielkiego Papieża i Polaka, Orędownika Pokoju i Miłości Chrystusowej. Pozostanie On na zawsze w naszych sercach, jako Pasterz Wiernych na całym świecie i serdeczny Przyjaciel Młodzieży".