Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Powiat Dąbrowski i Gmina Olesno wspólnie na rzecz rozwoju kultury i turystyki

Powiat Dąbrowski i Gmina Olesno wspólnie na rzecz rozwoju kultury i turystyki

Powiat Dąbrowski i Gmina Olesno wspólnie na rzecz rozwoju kultury i turystyki

Samorządy Powiatu Dąbrowskiego i Gminy Olesno będą działać razem na rzecz rozwoju turystyki, a także poszerzenia oferty kulturalnej regionu. Wspólnie będą podejmować działania zwiększające promocję lokalnych atrakcji turystycznych zarówno pośród turystów polskich, jak i zagranicznych.

Na terenie gminy Olesno znajdują się cenne atrakcje turystyczne, takie jak malowana wieś Zalipie i zabytkowy zespół dworsko-parkowy, w którym zaadaptowano na potrzeby nowoczesnej stanicy turystyczne zabytkowy spichlerz. Samorządy chcą wykorzystać ten potencjał.

W dniu dzisiejszym, 31 grudnia 2019 roku, Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek i Wicestarosta Krzysztof Bryk podpisali porozumienie o współpracy partnerskiej z Wójtem Gminy Olesno Witoldem Morawcem. Towarzyszył im Przewodniczący Rady Gminy Olesno Andrzej Szczebak.

W ramach podpisanego partnerstwa, samorządy chcą wspólnie gromadzić i aktualizować informacje o atrakcjach i usługach turystycznych oraz opracowywać materiały niezbędne do działań informacyjnych. Chcą również poprawić jakość i dostępność informacji turystycznej, organizować spotkania i imprezy mające na celu podtrzymywanie i rozwój tradycji kulturalnych regionu, a także koordynować działania w zakresie realizacji kalendarza imprez kulturalnych.

Porozumienie obejmuje też działania na rzecz wzmocnienia współpracy pomiędzy instytucjami kultury prowadzonymi przez Powiat Dąbrowski tj. Centrum Polonii – Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu oraz Gminę Olesno tj. Dom Malarek w Zalipiu i Gminną Bibliotekę Publiczną w Oleśnie.

mags

Samorządy Powiatu Dąbrowskiego i Gminy Olesno będą działać razem na rzecz rozwoju turystyki, a także poszerzenia oferty kulturalnej regionu. Wspólnie będą podejmować działania zwiększające promocję lokalnych atrakcji turystycznych zarówno pośród turystów polskich, jak i zagranicznych. Na terenie gminy Olesno znajdują się cenne atrakcje turystyczne, takie jak malowana wieś Zalipie i zabytkowy zespół dworsko-parkowy, w którym zaadaptowano na potrzeby nowoczesnej stanicy turystyczne zabytkowy spichlerz. Samorządy chcą wykorzystać ten potencjał. W dniu dzisiejszym, 31 grudnia 2019 roku, Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek i Wicestarosta Krzysztof Bryk podpisali porozumienie o współpracy partnerskiej z Wójtem Gminy Olesno Witoldem Morawcem. Towarzyszył im Przewodniczący Rady Gminy Olesno Andrzej Szczebak. W ramach podpisanego partnerstwa, samorządy chcą wspólnie gromadzić i aktualizować informacje o atrakcjach i usługach turystycznych oraz opracowywać materiały niezbędne do działań informacyjnych. Chcą również poprawić jakość i dostępność informacji turystycznej, organizować spotkania i imprezy mające na celu podtrzymywanie i rozwój tradycji kulturalnych regionu, a także koordynować działania w zakresie realizacji kalendarza imprez kulturalnych. Porozumienie obejmuje też działania na rzecz wzmocnienia współpracy pomiędzy instytucjami kultury prowadzonymi przez Powiat Dąbrowski tj. Centrum Polonii – Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu oraz Gminę Olesno tj. Dom Malarek w Zalipiu i Gminną Bibliotekę Publiczną w Oleśnie. mags