1. Powiat Dąbrowski na Hungarikums

Powiat Dąbrowski na Hungarikums

Wyjazd ten był również okazją do omówienia planów współpracy na przyszły rok.

W dniach 26 – 28 września 2014 roku delegacja z Powiatu Dąbrowskiego na czele z Tadeuszem Kwiatkowskim Starostą Dąbrowskim odbyła wizytę w XVIII dzielnicy Budapesztu Pestszentlőrinc-Pestszentimre.   Wyjazd ten zorganizowany został na osobiste zaproszenie Burmistrza tej dzielnicy Atilla Ughy do udziału w obchodach Dni Węgierskich Hungarikums czyli święcie promującym wszystko to co węgierskie.   Na specjalnie przygotowanych stoiskach promowano węgierską kuchnię, wino, rękodzielnictwo, folklor i kulturę.   Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski w swoim wystąpieniu pogratulował tej inicjatywy oraz zaprezentował czternastoletnią już współpracę pomiędzy samorządami.   Wyjazd ten był również okazją do omówienia planów współpracy na przyszły rok.