1. Powiat dąbrowski na targach Rodinger Messe

Powiat dąbrowski na targach Rodinger Messe

W dniach 14-16 maja br. przedsiębiorcy i przedstawiciele powiatu dąbrowskiego na czele z Barbarą Pobiegło Przewodniczącą Rady Powiatu wzięli udział w targach „Rodinger Messe" w zaprzyjaźnionym miasteczku Roding w Niemczech. W tegorocznych targach uczestniczyło ponad 170 wystawców. W ich gronie, dzięki współpracy międzynarodowej powiatu dąbrowskiego, znaleźli się: Firma TARSMAK, Zakład Przetwórstwa Owoców i Warzyw „Tracz" oraz „Pieczarka Galicyjska" Sp. z o.o. Grupa Producentów Rolnych. Producenci naszego regionu zaprezentowali szeroką gamę sosów, majonezów, ketchupów, musztard i dressingów, bogaty asortyment różnego rodzaju przetworów warzywnych i owocowych najwyższej jakości oraz pieczarek. Produkty te cieszyły się wielką popularnością oraz uznaniem wśród uczestników targów. Konsumenci chwalili ich wysoką jakość i naturalny tradycyjny smak. Podczas tegorocznych targów promowano również powiat dąbrowski i jego walory krajoznawcze i turystyczne. Rodinger Messe, to odbywające się co 3 lata największe targi we Wschodniej Bawarii, podczas których prezentowany jest handel, przemysł, rzemiosło, a także instytucje i organizacje. Targi te łączą w sobie tradycję, kulturę, innowacyjność i rozrywkę. Wystawcy reklamując swoje produkty, mają doskonałą okazję do ich sprzedaży.