1. Powiat Dąbrowski otrzymał 4.200.000 zł na usuwanie skutków powodzi

Powiat Dąbrowski otrzymał 4.200.000 zł na usuwanie skutków powodzi

W dniu 5 lutego br. w Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Jerzy Miller, wręczył Wicestaroście Dąbrowskiemu Robertowi Panterze promesę rządową na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.Powiat Dąbrowski otrzymał dotację w wysokości 4.200.000 zł. Jest to jak do tej pory najwyższa transza środków na usuwanie klęsk żywiołowych jaką kiedykolwiek otrzymał Powiat Dąbrowski.Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przyznało dla małopolskich samorządów promesy na kwotę 183 mln zł. Pieniądze te trafią do 153 gmin, 16 powiatów oraz samorządu wojewódzkiego.Są to pierwsze w tym roku zapewnienia dofinansowania na odbudowę dróg, mostów i innych obiektów użyteczności publicznej, zniszczonych podczas ubiegłorocznej powodzi.