Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Powiat Dąbrowski partnerem projektu LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA

Powiat Dąbrowski partnerem projektu LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA

Powiat Dąbrowski partnerem projektu LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA

Rozpoczęła się realizacja projektu LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA - „Wdrażanie Regionalnego Planu dla Energii i Klimatu dla Województwa Małopolskiego”, do którego przystąpił Powiat Dąbrowski. Nasz samorząd jest jednym z 27 partnerów Małopolski.

W ubiegłym tygodniu, w Kinie Kijów w Krakowie, odbyła się inauguracja, na której wielokrotnie podkreślano, że trzeba przeciwdziałać zmianom klimatycznym i promować odnawialne źródła energii, a także edukować społeczeństwo w tym zakresie. Rozdano również sadzonki dębów dla partnerów projektu, aby posadzili je w swoich regionach w ramach akcji #drzewadlaklimatu.

Z ramienia powiatu w spotkaniu uczestniczyli Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek oraz Doradca do spraw klimatu Lucjan Pasternak.

Małopolska jest pierwszym województwem w Polsce, które przyjęło własną strategię klimatyczną. Jesteśmy także jednym regionem w Europie realizującym dwa zintegrowane projekty LIFE. Mamy nadzieję, że nasze doświadczenia staną się inspiracją dla innych regionów. Kilka lat temu wyznaczyliśmy kierunki działań w zakresie poprawy jakości powietrza, przyjmując prekursorskie uchwały antysmogowe. Teraz chcemy wyznaczyć kierunki działań w zakresie klimatu. Walka o lepszy klimat zaczyna się dziś! – mówił podczas inauguracji wicemarszałek Tomasz Urynowicz.

Celem LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA jest między innymi promowanie odnawialnych źródeł energii, poprawa efektywności energetycznej oraz szeroko zakrojone działania na rzecz przeciwdziałania i adaptacji skutków zmian klimatu. Realizację projektu zaplanowano na 10 lat.

Zachęcamy mieszkańców do podejmowania wspólnych działań w zakresie klimatu!

fot. Biuro Prasowe UMWM w Krakowie

Rozpoczęła się realizacja projektu LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA - „Wdrażanie Regionalnego Planu dla Energii i Klimatu dla Województwa Małopolskiego”, do którego przystąpił Powiat Dąbrowski. Nasz samorząd jest jednym z 27 partnerów Małopolski. W ubiegłym tygodniu, w Kinie Kijów w Krakowie, odbyła się inauguracja, na której wielokrotnie podkreślano, że trzeba przeciwdziałać zmianom klimatycznym i promować odnawialne źródła energii, a także edukować społeczeństwo w tym zakresie. Rozdano również sadzonki dębów dla partnerów projektu, aby posadzili je w swoich regionach w ramach akcji #drzewadlaklimatu. Z ramienia powiatu w spotkaniu uczestniczyli Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek oraz Doradca do spraw klimatu Lucjan Pasternak. Małopolska jest pierwszym województwem w Polsce, które przyjęło własną strategię klimatyczną. Jesteśmy także jednym regionem w Europie realizującym dwa zintegrowane projekty LIFE. Mamy nadzieję, że nasze doświadczenia staną się inspiracją dla innych regionów. Kilka lat temu wyznaczyliśmy kierunki działań w zakresie poprawy jakości powietrza, przyjmując prekursorskie uchwały antysmogowe. Teraz chcemy wyznaczyć kierunki działań w zakresie klimatu. Walka o lepszy klimat zaczyna się dziś! – mówił podczas inauguracji wicemarszałek Tomasz Urynowicz. Celem LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA jest między innymi promowanie odnawialnych źródeł energii, poprawa efektywności energetycznej oraz szeroko zakrojone działania na rzecz przeciwdziałania i adaptacji skutków zmian klimatu. Realizację projektu zaplanowano na 10 lat. Zachęcamy mieszkańców do podejmowania wspólnych działań w zakresie klimatu! fot. Biuro Prasowe UMWM w Krakowie