Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Powiat dąbrowski w programie "Kawa czy Herbata"

Powiat dąbrowski w programie "Kawa czy Herbata"

Jutro 31 lipca br. rano w godz. 6.00-8.00 w Szczucinie na terenie Muzeum Drogownictwa odbędzie się program TVP „Kawa czy Herbata". Będzie on miał miejsce przy okazji zorganizowanego przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Happeningu „Drogi Zaufania".

W programie „Kawa czy Herbata" wezmą udział strażacy i policjanci z Powiatu Dąbrowskiego. Będą oni mówić o ratownictwie medycznym związanym z wypadkami na drogach. W ramach audycji przewidziane jest także promocja Powiatu Dąbrowskiego. Zrobią to wspólnie Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski i Burmistrz Szczucina Jan Sipior.
Z okazji Happaningu „Drogi Zaufania" przez cały dzień w Szczucinie będzie się odbywało wiele atrakcji. Wśród przygotowanych rzeczy są m.in.: ćwiczenia służb ratowniczych i szkolenie z zasad udzielania pierwszej pomocy. Chętni będą mogli skorzystać z symulatorów zdarzeń i jazdy samochodem oraz alkogogli, jak też pojeździć na torze gokartowym.

Ale to nie wszystko. Kolejne niespodzianki to możliwość zapoznania się z lokalną kulturą. Z Powiatu Dąbrowskiego zaprezentują się m.in. malarki z Zalipia oraz Koło Gospodyń Wiejskich.

„Drogi Zaufania" to strategiczny program ochrony życia i zdrowia użytkowników dróg krajowych, który Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wdraża od 2007 roku. Ma za zadanie poprawić bezpieczeństwo drogowe a jego głównym celem jest zmniejszenie liczby śmiertelnych ofiar wypadków na szlakach komunikacyjnych. Tegoroczna edycja programu jest przewidziana na 88 trasach. W wielu miejscach zostaną wykonane: nowa nawierzchnia jezdni, ścieżki rowerowe, chodniki, przebudowa niebezpiecznych skrzyżowań oraz oświetlone przejścia dla pieszych. Towarzyszyć temu będzie ogólnopolska kampania informacyjna.

Zapraszamy wszystkich do włączenia telewizora jutro o godz. 6.00

Jutro 31 lipca br. rano w godz. 6.00-8.00 w Szczucinie na terenie Muzeum Drogownictwa odbędzie się program TVP „Kawa czy Herbata". Będzie on miał miejsce przy okazji zorganizowanego przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Happeningu „Drogi Zaufania". W programie „Kawa czy Herbata" wezmą udział strażacy i policjanci z Powiatu Dąbrowskiego. Będą oni mówić o ratownictwie medycznym związanym z wypadkami na drogach. W ramach audycji przewidziane jest także promocja Powiatu Dąbrowskiego. Zrobią to wspólnie Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski i Burmistrz Szczucina Jan Sipior.Z okazji Happaningu „Drogi Zaufania" przez cały dzień w Szczucinie będzie się odbywało wiele atrakcji. Wśród przygotowanych rzeczy są m.in.: ćwiczenia służb ratowniczych i szkolenie z zasad udzielania pierwszej pomocy. Chętni będą mogli skorzystać z symulatorów zdarzeń i jazdy samochodem oraz alkogogli, jak też pojeździć na torze gokartowym. Ale to nie wszystko. Kolejne niespodzianki to możliwość zapoznania się z lokalną kulturą. Z Powiatu Dąbrowskiego zaprezentują się m.in. malarki z Zalipia oraz Koło Gospodyń Wiejskich. „Drogi Zaufania" to strategiczny program ochrony życia i zdrowia użytkowników dróg krajowych, który Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wdraża od 2007 roku. Ma za zadanie poprawić bezpieczeństwo drogowe a jego głównym celem jest zmniejszenie liczby śmiertelnych ofiar wypadków na szlakach komunikacyjnych. Tegoroczna edycja programu jest przewidziana na 88 trasach. W wielu miejscach zostaną wykonane: nowa nawierzchnia jezdni, ścieżki rowerowe, chodniki, przebudowa niebezpiecznych skrzyżowań oraz oświetlone przejścia dla pieszych. Towarzyszyć temu będzie ogólnopolska kampania informacyjna. Zapraszamy wszystkich do włączenia telewizora jutro o godz. 6.00