Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Powiat Dąbrowski wybrał zwycięzców tradycyjnej sztuki kulinarnej

Powiat Dąbrowski wybrał zwycięzców tradycyjnej sztuki kulinarnej

Powiat Dąbrowski wybrał zwycięzców tradycyjnej sztuki kulinarnej

Po raz kolejny Koła Gospodyń Wiejskich z Powiśla Dąbrowskiego wykazały się niezwykłymi umiejętnościami kulinarnymi. Tym razem, podczas powiatowego etapu konkursu kulinarnego pod tytułem "Małopolska Innowacyjna - konkurs potraw regionalnych”, którego pomysłodawcą i organizatorem był Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, a partnerem  - Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej.

Dania i produkty lokalne oceniało jury składające się z doświadczonych mistrzów sztuki kulinarnej, menagerów i kucharzy, którzy reprezentowali: Hotel Cristal Park w Dąbrowie Tarnowskiej, Restaurację Imbirowa oraz Dwór w Zgłobicach. Wśród kilkunastu Kół Gospodyń Wiejskich, jury wybrało sześć najlepszych dzieł kulinarnych, które zaskoczyły komisję tradycyjnymi przepisami, smakiem i zapachem.

Pierwsze miejsce, w kategorii: danie kulinarne - zdobyła Pawłowska Ryba w Śmietanie przygotowana przez panie z Pawłowa, natomiast w kategorii: produkt lokalny, najwyżej oceniono - ser podpuszczkowy Bolcio - Kwietny Wianek, przygotowany przez Barbarę Jagłę mieszkankę Maniowa.

Podczas konkursu, sfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, który odbył się 26 sierpnia br. w zespole pałacowo – dworskim w Brniu, dzięki gościnności Centrum Polonii, uczestnicy mogli wysłuchać autorskiego koncertu muzycznego w wykonaniu Krzysztofa Gryko.

Laureatom pierwszych miejsc życzymy wysokich miejsc podczas drugiego etapu konkursu, który odbędzie się 10 września w siedzibie Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Karniowicach, a wszystkim pozostałym, nagrodzonym i wyróżnionym Kołom Gospodyń Wiejskich składamy serdeczne gratulacje i dziękujemy za udział w imprezie.

Nagrodzeni:

Kategoria produkt lokalny

  • I miejsce - Ser podpuszczkowy Bolcio - Kwietny Wianek - Barbary Jagły z Maniowa
  • II miejsce – Chleb Żytni Gruszowski – Janiny Sokołowskiej z Gruszowa
  • III miejsce – Blachorze - Koło Gospodyń Wiejskich z Grądów

Kategoria danie lokalne

  • I miejsce - Pawłowska Ryba w Śmietanie – Koło Gospodyń Wiejskich z Pawłowa
  • II miejsce –Zupa Rzodkie Ziemnioki według przepisu Teresy Rygielskiej ze Smęgorzowa – Stowarzyszenie Kobiet Wsi Smęgorzów
  • III miejsce -Kaczka w Cieście Drożdżowym – Stowarzyszenie Na Rzecz Wsi Suchy Grunt

Warto wspomnieć, że nagrodzone KGW oraz producenci lokalni otrzymali sześć promes finansowych dla zwycięzców w obydwu kategoriach, w wysokości odpowiednio po 1 500,00 zł, 1 250,00 zł i 1 000,00 zł, cztery bony podarunkowe w wysokości po 200,00 i 100, 00 zł do wykorzystania w Hotelu Cristal Park i we Dworze w Zgłobicach dla kół wyróżnionych dodatkowo przez komisję, a wszyscy pozostali - inne, drobne upominki.

Anna Morawiec

Po raz kolejny Koła Gospodyń Wiejskich z Powiśla Dąbrowskiego wykazały się niezwykłymi umiejętnościami kulinarnymi. Tym razem, podczas powiatowego etapu konkursu kulinarnego pod tytułem "Małopolska Innowacyjna - konkurs potraw regionalnych”, którego pomysłodawcą i organizatorem był Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, a partnerem  - Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej. Dania i produkty lokalne oceniało jury składające się z doświadczonych mistrzów sztuki kulinarnej, menagerów i kucharzy, którzy reprezentowali: Hotel Cristal Park w Dąbrowie Tarnowskiej, Restaurację Imbirowa oraz Dwór w Zgłobicach. Wśród kilkunastu Kół Gospodyń Wiejskich, jury wybrało sześć najlepszych dzieł kulinarnych, które zaskoczyły komisję tradycyjnymi przepisami, smakiem i zapachem. Pierwsze miejsce, w kategorii: danie kulinarne - zdobyła Pawłowska Ryba w Śmietanie przygotowana przez panie z Pawłowa, natomiast w kategorii: produkt lokalny, najwyżej oceniono - ser podpuszczkowy Bolcio - Kwietny Wianek, przygotowany przez Barbarę Jagłę mieszkankę Maniowa. Podczas konkursu, sfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, który odbył się 26 sierpnia br. w zespole pałacowo – dworskim w Brniu, dzięki gościnności Centrum Polonii, uczestnicy mogli wysłuchać autorskiego koncertu muzycznego w wykonaniu Krzysztofa Gryko. Laureatom pierwszych miejsc życzymy wysokich miejsc podczas drugiego etapu konkursu, który odbędzie się 10 września w siedzibie Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Karniowicach, a wszystkim pozostałym, nagrodzonym i wyróżnionym Kołom Gospodyń Wiejskich składamy serdeczne gratulacje i dziękujemy za udział w imprezie. Nagrodzeni: Kategoria produkt lokalny I miejsce - Ser podpuszczkowy Bolcio - Kwietny Wianek - Barbary Jagły z Maniowa II miejsce – Chleb Żytni Gruszowski – Janiny Sokołowskiej z Gruszowa III miejsce – Blachorze - Koło Gospodyń Wiejskich z Grądów Kategoria danie lokalne I miejsce - Pawłowska Ryba w Śmietanie – Koło Gospodyń Wiejskich z Pawłowa II miejsce –Zupa Rzodkie Ziemnioki według przepisu Teresy Rygielskiej ze Smęgorzowa – Stowarzyszenie Kobiet Wsi Smęgorzów III miejsce -Kaczka w Cieście Drożdżowym – Stowarzyszenie Na Rzecz Wsi Suchy Grunt Warto wspomnieć, że nagrodzone KGW oraz producenci lokalni otrzymali sześć promes finansowych dla zwycięzców w obydwu kategoriach, w wysokości odpowiednio po 1 500,00 zł, 1 250,00 zł i 1 000,00 zł, cztery bony podarunkowe w wysokości po 200,00 i 100, 00 zł do wykorzystania w Hotelu Cristal Park i we Dworze w Zgłobicach dla kół wyróżnionych dodatkowo przez komisję, a wszyscy pozostali - inne, drobne upominki. Anna Morawiec