1. Powiat Dąbrowski wyrównuje średnie wynagrodzenia nauczycieli

Powiat Dąbrowski wyrównuje średnie wynagrodzenia nauczycieli

Do 31 stycznia br. Powiat Dąbrowski wypłaci nauczycielom zatrudnionym w czterech Szkołach Ponadgimnazjalnych, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej i w Domu Dziecka jednorazowy dodatek uzupełniający za 2009r.W dniu 25 stycznia 2010r. na XXXVIII sesji Rady Powiatu zwiększone zostały plany finansowe szkół i placówek o łączną kwotę 201 tys. zł plus pochodne płacone przez pracodawcę, z przeznaczeniem na ten właśnie cel.Wysokość dodatku dla każdego nauczyciela pracującego w Powiecie zależy od okresu zatrudnienia, posiadanych kwalifikacji oraz stopnia awansu zawodowego.Średnioroczne wynagrodzenie nauczycieli na terenie całej jednostki samorządu określone jest w ustawie - Karta Nauczyciela.Podwyżki wynagrodzeń zasadniczych oraz dodatków funkcyjnego, za wychowawstwo i motywacyjnego jakie miały miejsce w 2009r. nie wystarczyły w pełni na osiągnięcie średnich na danym stopniu awansu zawodowego dla nauczycieli w Powiecie.Wpływ na konieczność dopłat do wynagrodzeń miał przede wszystkim niż demograficzny, który powoduje, że w Powiecie Dąbrowskim, aby nie zwalniać zatrudnionych nauczycieli ogranicza się ilość godzin ponadwymiarowych.