Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Powiat dąbrowski z rekordem WOŚP!

Powiat dąbrowski z rekordem WOŚP!

Powiat dąbrowski z rekordem WOŚP!

Tegoroczny wynik finansowy 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w sztabie zarejestrowanym w Dąbrowskim Domu Kultury jest imponujący. Padł znaczący rekord, w sumie uzbierano i przekazano na konto Fundacji WOŚP 44.633 zł, czyli o 6.963 zł więcej niż podczas ubiegłorocznego 23. Finału. Cały powiat uzbierał również rekordową kwotę – 61.513 zł (Dąbrowa i Szczucin).

Na ten świetny wynik złożyły się: kwesta wolontariuszy (Dąbrowa – 94, Szczucin – 60) i wiele atrakcji tworzących Orkiestrę w DDK: licytacja gadżetów (rekordowy, świetny wynik – 4.900 zł), koncert „Mierzymy wysoko", 3 turnieje sportowe współorganizowane przez Referat Kultury Fizycznej i Sportu Urzędu Miejskiego (pływanie, siatkówka, halowa piłka nożna, brawa za trud i zaangażowanie Kierownika Witolda Reczka i jego pracowników). To zasługa samorządowców i mieszkańców (dary na licytację ze Starostwa Powiatowego, aktywny udział w licytacji Wicestarosty, Burmistrza, Przewodniczącego Rady Miejskiej i wszystkich ludzi dobrej woli), promocji on-line pomysłowych partnerów (Agnieszka i Włodzimierz Wodzińscy - „Alarm–Serwis", salon „Play"), sponsorów: Banku Spółdzielczego w Dąbrowie Tarnowskiej, „Tel-Tom" Jana Saka, „Gard" Wiśniowski w Dąbrowie Tarnowskiej, „Elektro-System" w Tarnowie.

To również wspaniała atmosfera tego finału kreowana przez: twórców i uczestników pokazu ratownictwa medycznego (Robert Żurawski wraz z ratownikami z dąbrowskiego ZOZ), „światełka do nieba" (Jan Sak), maskotkę dąbrowskiej Orkiestry – Pszczołę Karolę (Karolina Błachaniec), efekty pracy społecznej wspaniałych, ofiarnych i bezinteresownych wolontariuszy (wyróżnić należy szczególnie rekordzistów z wsadem w puszkach: Anny Chojnowskiej i Krzysztofa Stalmacha, zastępcę szefa sztabu Konrada Abramowicza – weterana WOŚP z 19-letnim stażem, liczących dzielnie w sztabie: Karoliny Błachaniec, Wojciecha Pietryki i Krzysztofa Micka).

files/aktualnosci/2016/01_Styczen/29_Powiat_dabrowski_z_rekordem_WOSP/06_fb_cover_24final_sztaby.png

Trudno będzie pobić rekord 24. Finału w Dąbrowie Tarnowskiej w 2017 roku, ale cieszący się z wyniku wolontariusze już teraz krzyczą z nadzieją i dumą: „damy radę!"

DDK

Tegoroczny wynik finansowy 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w sztabie zarejestrowanym w Dąbrowskim Domu Kultury jest imponujący. Padł znaczący rekord, w sumie uzbierano i przekazano na konto Fundacji WOŚP 44.633 zł, czyli o 6.963 zł więcej niż podczas ubiegłorocznego 23. Finału. Cały powiat uzbierał również rekordową kwotę – 61.513 zł (Dąbrowa i Szczucin). Na ten świetny wynik złożyły się: kwesta wolontariuszy (Dąbrowa – 94, Szczucin – 60) i wiele atrakcji tworzących Orkiestrę w DDK: licytacja gadżetów (rekordowy, świetny wynik – 4.900 zł), koncert „Mierzymy wysoko", 3 turnieje sportowe współorganizowane przez Referat Kultury Fizycznej i Sportu Urzędu Miejskiego (pływanie, siatkówka, halowa piłka nożna, brawa za trud i zaangażowanie Kierownika Witolda Reczka i jego pracowników). To zasługa samorządowców i mieszkańców (dary na licytację ze Starostwa Powiatowego, aktywny udział w licytacji Wicestarosty, Burmistrza, Przewodniczącego Rady Miejskiej i wszystkich ludzi dobrej woli), promocji on-line pomysłowych partnerów (Agnieszka i Włodzimierz Wodzińscy - „Alarm–Serwis", salon „Play"), sponsorów: Banku Spółdzielczego w Dąbrowie Tarnowskiej, „Tel-Tom" Jana Saka, „Gard" Wiśniowski w Dąbrowie Tarnowskiej, „Elektro-System" w Tarnowie. To również wspaniała atmosfera tego finału kreowana przez: twórców i uczestników pokazu ratownictwa medycznego (Robert Żurawski wraz z ratownikami z dąbrowskiego ZOZ), „światełka do nieba" (Jan Sak), maskotkę dąbrowskiej Orkiestry – Pszczołę Karolę (Karolina Błachaniec), efekty pracy społecznej wspaniałych, ofiarnych i bezinteresownych wolontariuszy (wyróżnić należy szczególnie rekordzistów z wsadem w puszkach: Anny Chojnowskiej i Krzysztofa Stalmacha, zastępcę szefa sztabu Konrada Abramowicza – weterana WOŚP z 19-letnim stażem, liczących dzielnie w sztabie: Karoliny Błachaniec, Wojciecha Pietryki i Krzysztofa Micka). Trudno będzie pobić rekord 24. Finału w Dąbrowie Tarnowskiej w 2017 roku, ale cieszący się z wyniku wolontariusze już teraz krzyczą z nadzieją i dumą: „damy radę!" DDK