Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Powiat otrzymał dofinansowanie na usuwanie skutków klęsk żywiołowych

Powiat otrzymał dofinansowanie na usuwanie skutków klęsk żywiołowych

Powiat otrzymał dofinansowanie na usuwanie skutków klęsk żywiołowych

W dniu 26 lutego 2008 r. w siedzibie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie odbyła się uroczystość wręczenia promes na dofinansowanie skutków klęsk żywiołowych. W spotkaniu uczestniczyli: Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski, Wicestarosta Tadeusz Kwiatkowski oraz Wójtowie Gmin Powiatu Dąbrowskiego.

Promesę w wysokości 350 tys. zł na odbudowę infrastruktury drogowo-mostowej z rąk Wicepremiera i Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Grzegorza Schetyny odebrał Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski.

Otrzymane przez Powiat fundusze pozwolą przynajmniej w części wyremontować infrastrukturę drogową zniszczoną podczas podtopień i powodzi w poprzednich latach oraz poprawią bezpieczeństwo mieszkańców powiatu. Pula środków zapewnionych przez Biuro ds. Usuwania Skutków Klęsk Żywiołowych zostanie powiększona o środki własne Powiatu Dąbrowskiego.

W najbliższym czasie, Zarząd Powiatu podejmie decyzje, które zadania zostaną zrealizowane w ramach tych środków.
Władze Powiatu liczą, że wzorem lat ubiegłych, w drugiej połowie roku przyznane będą kolejne środki na usuwanie skutków klęsk żywiołowych

W dniu 26 lutego 2008 r. w siedzibie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie odbyła się uroczystość wręczenia promes na dofinansowanie skutków klęsk żywiołowych. W spotkaniu uczestniczyli: Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski, Wicestarosta Tadeusz Kwiatkowski oraz Wójtowie Gmin Powiatu Dąbrowskiego. Promesę w wysokości 350 tys. zł na odbudowę infrastruktury drogowo-mostowej z rąk Wicepremiera i Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Grzegorza Schetyny odebrał Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski. Otrzymane przez Powiat fundusze pozwolą przynajmniej w części wyremontować infrastrukturę drogową zniszczoną podczas podtopień i powodzi w poprzednich latach oraz poprawią bezpieczeństwo mieszkańców powiatu. Pula środków zapewnionych przez Biuro ds. Usuwania Skutków Klęsk Żywiołowych zostanie powiększona o środki własne Powiatu Dąbrowskiego. W najbliższym czasie, Zarząd Powiatu podejmie decyzje, które zadania zostaną zrealizowane w ramach tych środków.Władze Powiatu liczą, że wzorem lat ubiegłych, w drugiej połowie roku przyznane będą kolejne środki na usuwanie skutków klęsk żywiołowych