Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Powiat otrzymał dotację na budowę boiska wielofunkcyjnego

Powiat otrzymał dotację na budowę boiska wielofunkcyjnego

Powiat dąbrowski jako jeden z 7 instytucji w Małopolsce uzyskał dofinansowanie na realizację projektu pt. „Boisko wielofunkcyjne przy ZSP Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej" . Projekt ten realizowany będzie w ramach programu Ministerstwa Sportu „Budowa boisk wielofunkcyjnych ogólnodostępnych dla dzieci i młodzieży" na rok 2007 .

Będzie to pierwszy tego typu obiekt w gminie Dąbrowa Tarnowska i Powiecie Dąbrowskim. Nowoczesny obiekt umożliwi organizowanie powiatowych turniejów sportowych w różnych dyscyplinach. Boisko przeznaczone będzie głównie dla młodzieży, funkcjonować będzie przez cały rok, a korzystanie z niego będzie bezpłatne. Zamontowane oświetlenie pozwoli na korzystanie z boiska do późnych godzin wieczornych.

Zgodnie z warunkami dotacji oddanie obiektu musi nastąpić do końca bieżącego roku.

Boisko o wymiarach 29 x 49 m będzie posiadało nowoczesną nawierzchnię z trawy syntetycznej i przeznaczone będzie do gry w piłkę nożną oraz siatkówkę. Koszt budowy to około 700 tys. zł, z czego 200 tysięcy dofinansowania ze środków ministerialnych.

Starania Starosty Dąbrowskiego Wiesława Krajewskiego o pozyskanie dotacji poparli: Poseł na Sejm RP Robert Pantera ,Senator Kazimierz Wiatr oraz Jacek Pilch Przewodniczący Komisji Rozwoju Regionu, Promocji i Współpracy z Zagranicą Sejmiku Województwa Małopolskiego.

Powiat dąbrowski jako jeden z 7 instytucji w Małopolsce uzyskał dofinansowanie na realizację projektu pt. „Boisko wielofunkcyjne przy ZSP Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej" . Projekt ten realizowany będzie w ramach programu Ministerstwa Sportu „Budowa boisk wielofunkcyjnych ogólnodostępnych dla dzieci i młodzieży" na rok 2007 . Będzie to pierwszy tego typu obiekt w gminie Dąbrowa Tarnowska i Powiecie Dąbrowskim. Nowoczesny obiekt umożliwi organizowanie powiatowych turniejów sportowych w różnych dyscyplinach. Boisko przeznaczone będzie głównie dla młodzieży, funkcjonować będzie przez cały rok, a korzystanie z niego będzie bezpłatne. Zamontowane oświetlenie pozwoli na korzystanie z boiska do późnych godzin wieczornych. Zgodnie z warunkami dotacji oddanie obiektu musi nastąpić do końca bieżącego roku. Boisko o wymiarach 29 x 49 m będzie posiadało nowoczesną nawierzchnię z trawy syntetycznej i przeznaczone będzie do gry w piłkę nożną oraz siatkówkę. Koszt budowy to około 700 tys. zł, z czego 200 tysięcy dofinansowania ze środków ministerialnych. Starania Starosty Dąbrowskiego Wiesława Krajewskiego o pozyskanie dotacji poparli: Poseł na Sejm RP Robert Pantera ,Senator Kazimierz Wiatr oraz Jacek Pilch Przewodniczący Komisji Rozwoju Regionu, Promocji i Współpracy z Zagranicą Sejmiku Województwa Małopolskiego.