1. Powiat otrzymał dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki na budowę boiska wielofunkcyjnego przy ZSP w Szczucinie

W tej chwili trwają prace przetargowe.

Powiat dąbrowski uzyskał dofinansowanie na realizację projektu pn. „Boisko wielofunkcyjne przy ZSP w Szczucinie" . Projekt ten realizowany będzie w ramach programu Ministerstwa Sportu i Turystyki „Budowa boisk wielofunkcyjnych ogólnodostępnych dla dzieci i młodzieży" na rok 2008. Dotacja ministerialna wynosi 200 tys. zł. Zgodnie z warunkami dotacji oddanie obiektu musi nastąpić do końca bieżącego roku. Boisko wielofunkcyjne będzie posiadało boisko do piłki ręcznej o wym. 22x44m, dwa boiska do koszykówki o wym. 13x22m, boisko do siatkówki – 9x18 m, kort tenisowy o wym. 10,97x 23,77 m oraz boisko do badmintona - 6,1x 13,4mBoisko w Szczucinie będzie ogrodzone piłkochwytami o wysokości 5m oraz będzie posiadało oświetlenie. Będzie to drugi tego typu obiekt wybudowany przez Powiat Dąbrowski. Pierwsze boisko wielofunkcyjne wybudowane zostało w ubiegłym roku przy ZSP Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej. W tej chwili trwają prace przetargowe.