Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Powiat otrzyma dotację na „Centrum Polonii” w Brniu

Powiat otrzyma dotację na „Centrum Polonii” w Brniu

Powiat otrzyma dotację na „Centrum Polonii” w Brniu

W dniu jutrzejszym o godz. 11.00 w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej zostanie podpisana umowa o dofinansowanie z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na zadanie pn. „Adaptacja pomieszczeń stajni cugowej w zespole dworsko – parkowym w Brniu pod działalność Centrum Polonii – Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji".

W imieniu Marszałka Województwa Małopolskiego, umowę podpisze Wicemarszałek Wojciech Kozak.
Projekt obejmuje dostosowanie istniejących budynków pod działalność nowopowstałej instytucji kultury.

W ramach zadania wyremontowany zostanie budynek stajni cugowej, wybudowane 2 nowoczesne kotłownie, zakupione zostanie wyposażenie wystawienniczo – konferencyjne. Dzięki realizacji projektu możliwe będzie oparcie działalności ośrodka również o nowoczesne techniki multimedialne. Zakupione zostanie nowoczesne wyposażenie komputerowe oraz sprzęt audiowizualny.
Wykonany zostanie film promujący nasz region oraz portal informacyjny umożliwiający wirtualne zwiedzanie stałych wystaw w Centrum Polonii oraz obejrzenie najważniejszych zabytków i atrakcji turystycznych regionu.

Koszt projektu to blisko 1,8 mln zł, z czego około 1,2 mln zł stanowi dotacja z MRPO. Pozostałą część pokryje z budżetu Powiat Dąbrowski.

„Jest to kolejna dobra informacja dla mieszkańców Powiatu Dąbrowskiego. Do tej pory udało się pozyskać z MRPO dofinansowanie na przebudowę drogi powiatowej Dąbrowa Tarnowska– Żelichów oraz na budowę w dąbrowskim szpitalu nowego Bloku Operacyjnego. Oprócz odpowiedniej infrastruktury drogowej i zapewnienia bezpieczeństwa i zdrowia mieszkańców dla samorządu powiatu równie ważny jest rozwój kulturalno-oświatowy. Otrzymana dotacja jest wyrazem troski Zarządu Województwa Małopolskiego i Samorządu Powiatu Dąbrowskiego o zachowanie dziedzictwa kulturowego naszego regionu, jego promocję w kraju i zagranicą, jak również krzewienia oraz podtrzymywania więzi z Ojczyzną wśród Polonii na świecie" – mówi Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski.

W chwili obecnej już trwają prace budowlane przy instalacji kotłowni w budynku dworku w Brniu. Wkrótce rozpoczną się kolejne prace budowlano – montażowe.

Projekt ten jest kolejnym etapem starań o odrestaurowanie i udostępnienie społeczności lokalnej i międzynarodowej, zespołu dworsko- parkowego w Brniu będącego jednym z najpiękniejszych zabytków Powiatu Dąbrowskiego.

W dniu jutrzejszym o godz. 11.00 w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej zostanie podpisana umowa o dofinansowanie z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na zadanie pn. „Adaptacja pomieszczeń stajni cugowej w zespole dworsko – parkowym w Brniu pod działalność Centrum Polonii – Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji". W imieniu Marszałka Województwa Małopolskiego, umowę podpisze Wicemarszałek Wojciech Kozak.Projekt obejmuje dostosowanie istniejących budynków pod działalność nowopowstałej instytucji kultury. W ramach zadania wyremontowany zostanie budynek stajni cugowej, wybudowane 2 nowoczesne kotłownie, zakupione zostanie wyposażenie wystawienniczo – konferencyjne. Dzięki realizacji projektu możliwe będzie oparcie działalności ośrodka również o nowoczesne techniki multimedialne. Zakupione zostanie nowoczesne wyposażenie komputerowe oraz sprzęt audiowizualny.Wykonany zostanie film promujący nasz region oraz portal informacyjny umożliwiający wirtualne zwiedzanie stałych wystaw w Centrum Polonii oraz obejrzenie najważniejszych zabytków i atrakcji turystycznych regionu. Koszt projektu to blisko 1,8 mln zł, z czego około 1,2 mln zł stanowi dotacja z MRPO. Pozostałą część pokryje z budżetu Powiat Dąbrowski. „Jest to kolejna dobra informacja dla mieszkańców Powiatu Dąbrowskiego. Do tej pory udało się pozyskać z MRPO dofinansowanie na przebudowę drogi powiatowej Dąbrowa Tarnowska– Żelichów oraz na budowę w dąbrowskim szpitalu nowego Bloku Operacyjnego. Oprócz odpowiedniej infrastruktury drogowej i zapewnienia bezpieczeństwa i zdrowia mieszkańców dla samorządu powiatu równie ważny jest rozwój kulturalno-oświatowy. Otrzymana dotacja jest wyrazem troski Zarządu Województwa Małopolskiego i Samorządu Powiatu Dąbrowskiego o zachowanie dziedzictwa kulturowego naszego regionu, jego promocję w kraju i zagranicą, jak również krzewienia oraz podtrzymywania więzi z Ojczyzną wśród Polonii na świecie" – mówi Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski. W chwili obecnej już trwają prace budowlane przy instalacji kotłowni w budynku dworku w Brniu. Wkrótce rozpoczną się kolejne prace budowlano – montażowe. Projekt ten jest kolejnym etapem starań o odrestaurowanie i udostępnienie społeczności lokalnej i międzynarodowej, zespołu dworsko- parkowego w Brniu będącego jednym z najpiękniejszych zabytków Powiatu Dąbrowskiego.