Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Powiatowa Gimnazjada w Drużynowej Lidze Lekkoatletycznej

Powiatowa Gimnazjada w Drużynowej Lidze Lekkoatletycznej

Powiatowa Gimnazjada w Drużynowej Lidze Lekkoatletycznej

25 maja 2016 r. na stadionie MLKS „Dąbrovia" w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się Powiatowa Gimnazjada w Drużynowej Lidze Lekkoatletycznej. Ogółem w rywalizacji wzięło udział 102 uczestników reprezentujących gimnazja z terenu powiatu dąbrowskiego.

W kategorii „dziewczęta" do rywalizacji przystąpiło 54 uczennice z 4 drużyn reprezentujących Gimnazjum nr 1 i nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Gimnazjum w Szczucinie i Gruszowie Wielkim.

Wyniki rywalizacji:

I miejsce: Gimnazjum w Szczucinie - 668 pkt.
II miejsce: Gimnazjum w Gruszowie Wielkim – 648 pkt.
III miejsce: Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej – 593 pkt.
IV miejsce: Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej – 479 pkt.

files/aktualnosci/2016/05_maj/27_Powiatowa_Gimnazjada_w_Druzynowej_Lidze_Lekkoatletycznej/DSC08007.JPG

Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Aleksandra Bogacz, Julia Miziarska, Marcelina Dzięgiel, Eliza Bednarz, Klaudia Sroga, Natalia Dziedzic, Oliwia Jastrząb, Gabriela Dudek, Agnieszka Kupiec, Julia Soja, Anna Olszowy, Anna Cieciura, Karolina Borzędowska, Edyta Skiba, Agnieszka Gądek. Opiekunem drużyny była Aneta Szlązak.

files/aktualnosci/2016/05_maj/27_Powiatowa_Gimnazjada_w_Druzynowej_Lidze_Lekkoatletycznej/DSC08006.JPG

W kategorii: „chłopcy" do rywalizacji przystąpiło 48 uczniów z 4 drużyn reprezentujących Gimnazjum: nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, w Mędrzechowie, w Szczucinie i Gruszowie Wielkim.

I miejsce: Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej – 882 pkt.
II miejsce: Gimnazjum w Mędrzechowie – 847 pkt.
III miejsce: Gimnazjum w Szczucinie – 758 pkt.
IV miejsce: Gimnazjum w Gruszowie Wielkim - 641 pkt.

Skład zwycięskiej drużyny: Hubert Łapa, Tomasz Bil, Mateusz Starzyk, Mateusz Kmieć, Rafał Rzepka, Mateusz Proczka, Jakub Jarzwiec, Jakub Kiwior, Dominik Osak, Mateusz Mikuła, Kamil Myca, Marcin Pater, Łukasz Tomola, Patryk Kogut, Norbert Węc. Opiekunem zwycięskiej drużyny był Wojciech Jasiński.

files/aktualnosci/2016/05_maj/27_Powiatowa_Gimnazjada_w_Druzynowej_Lidze_Lekkoatletycznej/DSC08013.JPG

Na uwagę zasługują bardzo dobre wyniki indywidualne:

  • w biegu na 100 m – Tomasz Bil 12,69 s. (Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej), Łukasz Borek 12,83 s. (Gimnazjum w Mędrzechowie) i Klaudia Kułaga 14,23 s. (Gimnazjum w Gruszowie Wielkim),
  • oraz w pchnięciu kulą – Justyna Taraska 8,36 m (Gimnazjum w Gruszowie Wielkim) i Konrad Lekarczyk 10,21 m (Gimnazjum w Mędrzechowie).

Zawody zostały zorganizowane z wykorzystaniem środków dotacji samorządu powiatowego przekazanej Powiatowemu Szkolnemu Związkowi Sportowemu w Dąbrowie Tarnowskiej na realizację zadania pn. „Współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży szkół z terenu powiatu dąbrowskiego w ramach Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego".

files/aktualnosci/2016/05_maj/27_Powiatowa_Gimnazjada_w_Druzynowej_Lidze_Lekkoatletycznej/DSC08018.JPG

Osobą bezpośrednio odpowiedzialną za przeprowadzenie zawodów był Jerzy Dąbrowa z Gimnazjum w Gruszowie Wielkim. Poszczególne konkurencje sędziowali nauczyciele wychowania fizycznego: Beata Chmielewska, Jerzy Dąbrowa, Robert Pacześniowski, Aneta Szlązak, Grzegorz Marszałek, Anna Jaje i Agata Włodarczyk.

Medale i puchary w imieniu Starosty Dąbrowskiego Tadeusza Kwiatkowskiego wręczali zwycięzcom Aneta Szlązak i Jerzy Dąbrowa.

Jerzy Dąbrowa/mags

25 maja 2016 r. na stadionie MLKS „Dąbrovia" w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się Powiatowa Gimnazjada w Drużynowej Lidze Lekkoatletycznej. Ogółem w rywalizacji wzięło udział 102 uczestników reprezentujących gimnazja z terenu powiatu dąbrowskiego. W kategorii „dziewczęta" do rywalizacji przystąpiło 54 uczennice z 4 drużyn reprezentujących Gimnazjum nr 1 i nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Gimnazjum w Szczucinie i Gruszowie Wielkim. Wyniki rywalizacji: I miejsce: Gimnazjum w Szczucinie - 668 pkt.II miejsce: Gimnazjum w Gruszowie Wielkim – 648 pkt.III miejsce: Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej – 593 pkt.IV miejsce: Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej – 479 pkt. Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Aleksandra Bogacz, Julia Miziarska, Marcelina Dzięgiel, Eliza Bednarz, Klaudia Sroga, Natalia Dziedzic, Oliwia Jastrząb, Gabriela Dudek, Agnieszka Kupiec, Julia Soja, Anna Olszowy, Anna Cieciura, Karolina Borzędowska, Edyta Skiba, Agnieszka Gądek. Opiekunem drużyny była Aneta Szlązak. W kategorii: „chłopcy" do rywalizacji przystąpiło 48 uczniów z 4 drużyn reprezentujących Gimnazjum: nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, w Mędrzechowie, w Szczucinie i Gruszowie Wielkim. I miejsce: Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej – 882 pkt.II miejsce: Gimnazjum w Mędrzechowie – 847 pkt.III miejsce: Gimnazjum w Szczucinie – 758 pkt.IV miejsce: Gimnazjum w Gruszowie Wielkim - 641 pkt. Skład zwycięskiej drużyny: Hubert Łapa, Tomasz Bil, Mateusz Starzyk, Mateusz Kmieć, Rafał Rzepka, Mateusz Proczka, Jakub Jarzwiec, Jakub Kiwior, Dominik Osak, Mateusz Mikuła, Kamil Myca, Marcin Pater, Łukasz Tomola, Patryk Kogut, Norbert Węc. Opiekunem zwycięskiej drużyny był Wojciech Jasiński. Na uwagę zasługują bardzo dobre wyniki indywidualne: w biegu na 100 m – Tomasz Bil 12,69 s. (Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej), Łukasz Borek 12,83 s. (Gimnazjum w Mędrzechowie) i Klaudia Kułaga 14,23 s. (Gimnazjum w Gruszowie Wielkim), oraz w pchnięciu kulą – Justyna Taraska 8,36 m (Gimnazjum w Gruszowie Wielkim) i Konrad Lekarczyk 10,21 m (Gimnazjum w Mędrzechowie). Zawody zostały zorganizowane z wykorzystaniem środków dotacji samorządu powiatowego przekazanej Powiatowemu Szkolnemu Związkowi Sportowemu w Dąbrowie Tarnowskiej na realizację zadania pn. „Współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży szkół z terenu powiatu dąbrowskiego w ramach Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego". Osobą bezpośrednio odpowiedzialną za przeprowadzenie zawodów był Jerzy Dąbrowa z Gimnazjum w Gruszowie Wielkim. Poszczególne konkurencje sędziowali nauczyciele wychowania fizycznego: Beata Chmielewska, Jerzy Dąbrowa, Robert Pacześniowski, Aneta Szlązak, Grzegorz Marszałek, Anna Jaje i Agata Włodarczyk. Medale i puchary w imieniu Starosty Dąbrowskiego Tadeusza Kwiatkowskiego wręczali zwycięzcom Aneta Szlązak i Jerzy Dąbrowa. Jerzy Dąbrowa/mags