1. Powiatowa Gimnazjada w koszykówce chłopców

I miejsce Gimnazjum Wola Żelichowska
II miejsce Gimnazjum Szczucin
III miejsce Gimnazjum Olesno

10 marca 2009r. odbyła Powiatowa Gimnazjada koszykówki chłopców. Zawody odbyły się w hali widowiskowo - sportowej w Mędrzchowie. Do zawodów przystąpiło 7 gimnazjów z Powiatu Dąbrowskiego, które zostały podzielone na dwie grupy. Do grupy pierwszej zostały przydzielone: Gimnazjum Szczucin, Gimnazjum nr 1 Dąbrowa T., Gimnazjum Mędrzechów oraz Gimnazjum w Oleśnie. W grupie drugiej rywalizowały ze sobą zespoły: Gimnazjum Borki, Gimnazjum nr 2 Dąbrowa Tarnowska oraz Gimnazjum w Woli Żelichowskiej. Zwycięzcy grup zagrali ze sobą o miejsca 1 i 2, natomiast Gimnazja z drugich miejsc zagrały o miejsca 3 i 4. Walkę o najwyższe laury stoczyły ze sobą Gimnazjum Szczucin oraz Gimnazjum Wola Żelichowska. Wyniki końcowe rywalizacji: I miejsce Gimnazjum Wola ŻelichowskaII miejsce Gimnazjum SzczucinIII miejsce Gimnazjum Olesno Skład zwycięskiej drużyny: Maliszczak Kamil, Morawiec Kamil, Sokół Kamil, Woźniak Tomasz, Woźniak Przemysław, Dąbroś Dominik Gil Krzysztof, Dąbroś Przemysław. Opiekunem drużyny jest Pan Marcin Rej. Nagrody w postaci dyplomów, medali oraz puchary, które ufundował Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski wręczyła zwycięzcom Pani Maria Misterka Dyrektor Gimnazjum w Mędrzechowie. Organizatorem zawodów był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy oraz nauczyciele Gimnazjum w Mędrzechowie: Pan Grzegorz Marszałek oraz Pani Monika Tracz. Organizatorzy dziękują Panu Łukaszowi Świętochowskiemu nauczycielowi wychowania fizycznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr.1 w Dąbrowie Tarnowskiej za sędziowanie całego turnieju.