1. Powiatowa konferencja „wczesna interwencja szansą dla małego dziecka niepełnosprawnego”

W dniu 23 czerwca 2009 r., ramach projektu „Budowanie regionalnego systemu wczesnej interwencji dla rodziny z dzieckiem niepełnosprawnym w celu jej wzmocnienia i lepszej integracji społecznej" realizowanego przez Maltańskie Centrum Pomocy Niepełnosprawnym Dzieciom i Ich Rodzinom" oraz cztery powiaty województwa małopolskiego, w Starostwie Dąbrowskim odbyła się konferencja na temat wczesnej interwencji. Powiat dąbrowski, który reprezentowany jest przez Stowarzyszenie Pomocy Dziecku i Rodzinie „Przyjazny Świat" bierze udział od września 2008 r. do stycznia 2009 r. w projekcie, którego założenia realizowane są przez Powiatowy Zespół Wczesnej Interwencji funkcjonujący przy Niepublicznym Ośrodku Rewalidacyjno-Wychowawczym w Kupieninie. Celem projektu, wspieranego przez Norwegię, Liechtenstein oraz Islandię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także Rzeczpospolitej Polskiej w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych, jest wypracowanie modelu tworzenia zespołów wczesnej interwencji poza dużymi aglomeracjami we współpracy z Maltańskim Centrum Pomocy, jako ośrodkiem diagnostyczno-konsultacyjnym. W konferencji, którą rozpoczęli Starosta Dąbrowski Pan Wiesław Krajewski oraz Prezes Stowarzyszenie „Przyjazny Świat" Pan Leszek Trójniak wzięli udział zainteresowani tematyką konferencji przedstawiciele oświaty i edukacji, pomocy społecznej, służby zdrowia oraz władz lokalnych.