Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Powiatowe Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie gościło Wicemarszałka Romana Ciepielę

Powiatowe Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie gościło Wicemarszałka Romana Ciepielę

Powiatowe Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie gościło Wicemarszałka Romana Ciepielę

W poniedziałek 10 marca br. w Powiatowym Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie odbyło się w ramach cyklu „Spotkań z absolwentami” spotkanie młodzieży z  władzami samorządowymi powiatu i regionu. Uczestniczył w nim Bolesław Łączyński Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego, absolwent tej szkoły. Gościem specjalnym był   Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Roman Ciepiela, który przyjął wspólne zaproszenie Starosty Dąbrowskiego Tadeusza Kwiatkowskiego, Bolesława Łączyńskiego oraz Dyrekcji tej placówki. W debacie brał również udział Robert Pantera Wicestarosta Dąbrowski. Uczniowie mieli możliwość wysłuchania przedstawicieli samorządów a także zadawania pytań.

Wicemarszałek Roman Ciepiela omówił między innymi możliwości pozyskania pieniędzy na rozwój subregionów, w tym Powiśla dąbrowskiego w najbliższych latach w ramach programów regionalnych.

Starosta Tadeusz Kwiatkowski wyraził nadzieję, że w ramach nowej perspektywy finansowej 2014 – 2020 będzie możliwość wykonania remontu budynku, w którym mieści się działający od września 2013 roku Ośrodek Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego.

Po spotkaniu z młodzieżą goście udali się do budynku warsztatów szkolnych gdzie prowadzone są obecnie zajęcia z kształcenia zawodowego a w przyszłości będzie funkcjonował Ośrodek Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego. Wizyta była okazją do pokazania potrzeb tej placówki związanych z wykonaniem termomodernizacji budynku, jak również doposażeniem w niezbędny sprzęt do kształcenia młodzieży i dorosłych.

Wspólna rozmowa Starosty Tadeusza Kwiatkowskiego, Wicestarosty Roberta Pantery, Radnego Bolesława Łączyńskiego oraz Dyrekcji z Wicemarszałkiem Romanem Ciepielą pozwoliła na przedstawienie planów rozwoju Ośrodka Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego przy wykorzystaniu istniejących warsztatów oraz rozszerzenia oferty edukacyjnej szkoły. Poproszono Pana Wicemarszałka o wsparcie starań samorządu powiatowego w pozyskiwaniu środków regionalnych i europejskich w najbliższych latach między innymi na ten cel. Pan Wicemarszałek pozytywnie odniósł się do pomysłu i zadeklarował, swoje wsparcie w  uzyskaniu funduszy. 

 

W poniedziałek 10 marca br. w Powiatowym Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie odbyło się w ramach cyklu „Spotkań z absolwentami” spotkanie młodzieży z  władzami samorządowymi powiatu i regionu. Uczestniczył w nim Bolesław Łączyński Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego, absolwent tej szkoły. Gościem specjalnym był   Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Roman Ciepiela, który przyjął wspólne zaproszenie Starosty Dąbrowskiego Tadeusza Kwiatkowskiego, Bolesława Łączyńskiego oraz Dyrekcji tej placówki. W debacie brał również udział Robert Pantera Wicestarosta Dąbrowski. Uczniowie mieli możliwość wysłuchania przedstawicieli samorządów a także zadawania pytań. Wicemarszałek Roman Ciepiela omówił między innymi możliwości pozyskania pieniędzy na rozwój subregionów, w tym Powiśla dąbrowskiego w najbliższych latach w ramach programów regionalnych. Starosta Tadeusz Kwiatkowski wyraził nadzieję, że w ramach nowej perspektywy finansowej 2014 – 2020 będzie możliwość wykonania remontu budynku, w którym mieści się działający od września 2013 roku Ośrodek Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego. Po spotkaniu z młodzieżą goście udali się do budynku warsztatów szkolnych gdzie prowadzone są obecnie zajęcia z kształcenia zawodowego a w przyszłości będzie funkcjonował Ośrodek Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego. Wizyta była okazją do pokazania potrzeb tej placówki związanych z wykonaniem termomodernizacji budynku, jak również doposażeniem w niezbędny sprzęt do kształcenia młodzieży i dorosłych. Wspólna rozmowa Starosty Tadeusza Kwiatkowskiego, Wicestarosty Roberta Pantery, Radnego Bolesława Łączyńskiego oraz Dyrekcji z Wicemarszałkiem Romanem Ciepielą pozwoliła na przedstawienie planów rozwoju Ośrodka Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego przy wykorzystaniu istniejących warsztatów oraz rozszerzenia oferty edukacyjnej szkoły. Poproszono Pana Wicemarszałka o wsparcie starań samorządu powiatowego w pozyskiwaniu środków regionalnych i europejskich w najbliższych latach między innymi na ten cel. Pan Wicemarszałek pozytywnie odniósł się do pomysłu i zadeklarował, swoje wsparcie w  uzyskaniu funduszy.