Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE POSZUKUJE KANDYDATÓW NA RODZICÓW ZASTĘPCZYCH

POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE POSZUKUJE KANDYDATÓW NA RODZICÓW ZASTĘPCZYCH

POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE POSZUKUJE KANDYDATÓW NA RODZICÓW ZASTĘPCZYCH

,,( ... ) Dzieciom osieroconym niepotrzebne są zbiórki, niepotrzebne odrębne nowe lub remontowane skupiska, potrzebne im jest zapomnienie o sieroctwie. Zatem nie okazywanie uczuć, lecz dawanie uczuć jest tym dzieciom niezbędne. Dlatego trzeba im pomóc odzyskać rodziców własnych, albo znaleźć zastępczych .... Po urodzeniu dla niemowlęcia nie ma znaczenia, kto je nakarmi - matka biologiczna czy zastępcza, byle była to matka, a nie anonimowo podsuwana butelka Z mlekiem. "

/M. Łopatkowa "Samotność dziecka" /

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej jest jednostką kreującą na terenie Powiatu Dąbrowskiego politykę społeczną, w tym również propaguje informacje i wiedzę na temat rodzinnej opieki zastępczej wśród społeczeństwa i dąży do stworzenia pozytywnego obrazu rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka.

Rodzina zastępcza to taka rodzina, która zapewnia opiekę i wychowanie dziecku pozbawionemu całkowicie lub częściowo opieki rodzicielskiej. Rodzina zastępcza może być również ustanowiona dla dziecka niedostosowanego społecznie.

Apelujemy do wszystkich ludzi wrażliwych, aby opuszczone dzieci nie musiały spędzać dzieciństwa w placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Dla nich najważniejsze jest otwarte serce, akceptacja i poczucie bezpieczeństwa. W prawdziwej rodzinie dziecko może się nauczyć nawiązywania, budowania i utrzymania więzi.

Więcej informacji: www.pcprdt.pl

,,( ... ) Dzieciom osieroconym niepotrzebne są zbiórki, niepotrzebne odrębne nowe lub remontowane skupiska, potrzebne im jest zapomnienie o sieroctwie. Zatem nie okazywanie uczuć, lecz dawanie uczuć jest tym dzieciom niezbędne. Dlatego trzeba im pomóc odzyskać rodziców własnych, albo znaleźć zastępczych .... Po urodzeniu dla niemowlęcia nie ma znaczenia, kto je nakarmi - matka biologiczna czy zastępcza, byle była to matka, a nie anonimowo podsuwana butelka Z mlekiem. " /M. Łopatkowa "Samotność dziecka" / Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej jest jednostką kreującą na terenie Powiatu Dąbrowskiego politykę społeczną, w tym również propaguje informacje i wiedzę na temat rodzinnej opieki zastępczej wśród społeczeństwa i dąży do stworzenia pozytywnego obrazu rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka. Rodzina zastępcza to taka rodzina, która zapewnia opiekę i wychowanie dziecku pozbawionemu całkowicie lub częściowo opieki rodzicielskiej. Rodzina zastępcza może być również ustanowiona dla dziecka niedostosowanego społecznie. Apelujemy do wszystkich ludzi wrażliwych, aby opuszczone dzieci nie musiały spędzać dzieciństwa w placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Dla nich najważniejsze jest otwarte serce, akceptacja i poczucie bezpieczeństwa. W prawdziwej rodzinie dziecko może się nauczyć nawiązywania, budowania i utrzymania więzi. Więcej informacji: www.pcprdt.pl