1. Powiatowe Igrzyska Dzieci – mini koszykówka dziewcząt i chłopców

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Oleśnie

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Borkach

Powiatowe Igrzyska Dzieci w mini koszykówce już za nami. W zawodach, które zostały rozegrane na hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Oleśnie, wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z terenu powiatu dąbrowskiego (klasy IV- VI). W czwartek, 29 lutego 2024 r., do rywalizacji w kategorii „chłopcy”, przystąpiło łącznie 6 drużyn. Miejsce na podium wywalczyli: I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej II miejsce – Szkoła Podstawowa w Oleśnie III miejsce – Szkoła Podstawowa w Mędrzechowie W zawodach wzięli też udział uczniowie Szkoły Podstawowej: w Borkach, Gruszowie Wielkim i Smęgorzowie. Dzisiaj na boisku zmierzyły się drużyny dziewcząt. W wyniku przeprowadzonych rozgrywek poszczególne miejsca na podium przypadły reprezentacjom następujących szkół: I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej II miejsce – Szkoła Podstawowa w Oleśnie III miejsce – Szkoła Podstawowa w Borkach Tuż za podium uplasowała się reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3 w Dąbrowie Tarnowskiej. Puchary, medale i dyplomy wszystkim zwycięskim składom wręczał Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek. Zawody zostały zorganizowane z wykorzystaniem środków dotacji Powiatu Dąbrowskiego, przekazanej Powiatowemu Szkolnemu Związkowi Sportowemu w Dąbrowie Tarnowskiej na realizację zadania pn. „Współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży szkół z terenu powiatu dąbrowskiego w  ramach Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego”.