1. Powiatowe Igrzyska Dzieci – mini koszykówka

Powiatowe Igrzyska Dzieci – mini koszykówka

Ostateczne wyniki zawodów w kategorii „chłopcy”:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Oleśnie

II miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej

III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej

Ostateczne wyniki zawodów w kategorii „dziewczęta”:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Smęgorzowie

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Oleśnie

III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej

IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Borkach

W dniach 17 i 19 lutego 2020 roku w Oleśnie uczniowie szkół podstawowych z terenu powiatu dąbrowskiego (klasy IV- VI) wzięli udział w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w piłce koszykowej. W kategorii chłopców do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn reprezentujących następujące szkoły: SP nr 1 i nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, PSP w Nieczajnie Górnej, SP w Smęgorzowie, SP w Mędrzechowie i SP w Oleśnie. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym” w dwóch grupach eliminacyjnych, a zwycięskie drużyny każdej grupy tym samym systemem rozgrywek rozstrzygnęły finał. Ostateczne wyniki zawodów w kategorii „chłopcy”: I miejsce – Szkoła Podstawowa w Oleśnie II miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej W kategorii dziewczyn 19 lutego 2020 roku do rywalizacji przystąpiło 4 drużyny reprezentujące szkoły: SP w Borkach, SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, SP w Smęgorzowie oraz SP w Oleśnie. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”. Ostateczne wyniki zawodów w kategorii „dziewczęta”: I miejsce – Szkoła Podstawowa w Smęgorzowie II miejsce – Szkoła Podstawowa w Oleśnie III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Borkach Puchary, medale i dyplomy dla drużyn chłopców, którzy stanęli na podium, w imieniu Starosty Dąbrowskiego oraz własnym wręczał Jarosław Bartoń Dyrektor Szkoły Podstawowej w Oleśnie, a zarazem członek Zarządu Powiatu Dąbrowskiego i nauczyciele wychowania fizycznego natomiast drużynom składającym się z dziewcząt puchary i medale wręczał Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek z nauczycielami wychowania fizycznego. Zawody zostały zorganizowane z wykorzystaniem środków dotacji Powiatu Dąbrowskiego, przekazanej Powiatowemu Szkolnemu Związkowi Sportowemu w Dąbrowie Tarnowskiej na realizację zadania pn. „Współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży szkół z terenu powiatu dąbrowskiego w  ramach Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego”.