Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce ręcznej dziewcząt i chłopców

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce ręcznej dziewcząt i chłopców

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce ręcznej dziewcząt i chłopców

W czwartek, 4 kwietnia 2019 roku, w Hali Sportowej im. Agaty Mróz – Olszewskiej w Dąbrowie Tarnowskiej odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce ręcznej dziewcząt i chłopców.

W kategorii: „dziewczęta” do rywalizacji przystąpiło 64 zawodniczki reprezentujące: Publiczną Szkołę Podstawową nr 1 i nr 2 z Dąbrowy Tarnowskiej oraz Szkoły Podstawowe z Gruszowa Wielkiego, Gręboszowa i Radgoszczy.

W wyniku przeprowadzonych rozgrywek miejsce na podium wywalczyły drużyny reprezentujące następujące szkoły:
1. miejsce – Szkoła Podstawowa w Gręboszowie
2. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej
3. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej

W kategorii: „chłopcy” do rywalizacji przystąpiło 56 zawodników reprezentujących: Publiczną Szkołę Podstawową nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Szkoły Podstawowe z Gruszowa Wielkiego, Nieczajnie Górnej, Gręboszowa i Mędrzechowa.
Po zaciętej walce miejsce na podium zdobyli:
1. miejsce – Szkoła Podstawowa w Gręboszowie
2. miejsce – Szkoła Podstawowa w Nieczajnie Górnej
3. miejsce – Szkoła Podstawowa w Gruszowie Wielkim

Zespoły, które uplasowały się na podium otrzymały puchary, a zwycięskie drużyny również złote medale. Zawody, które sędziował Marcin Wrona z Tarnowa, rozegrano systemem „każdy z każdym”.

Puchary, medale i dyplomy w imieniu Starosty Dąbrowskiego Lesława Wieczorka wręczyli: Mirosław Jastrząb Przewodniczący Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Dąbrowie Tarnowskiej, Grzegorz Marszałek, Robert Pacześniowski oraz Jerzy Dąbrowa bezpośrednio odpowiedzialny za przeprowadzenie zawodów.

Zawody zostały zorganizowane z wykorzystaniem środków dotacji Powiatu Dąbrowskiego, przekazanej Powiatowemu Szkolnemu Związkowi Sportowemu w Dąbrowie Tarnowskiej na realizację zadania pn. „Współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży szkół z terenu powiatu dąbrowskiego w ramach Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego”.

Fot. Jerzy Dąbrowa Info J. Dąbrowa/dagj/gd

W czwartek, 4 kwietnia 2019 roku, w Hali Sportowej im. Agaty Mróz – Olszewskiej w Dąbrowie Tarnowskiej odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce ręcznej dziewcząt i chłopców. W kategorii: „dziewczęta” do rywalizacji przystąpiło 64 zawodniczki reprezentujące: Publiczną Szkołę Podstawową nr 1 i nr 2 z Dąbrowy Tarnowskiej oraz Szkoły Podstawowe z Gruszowa Wielkiego, Gręboszowa i Radgoszczy. W wyniku przeprowadzonych rozgrywek miejsce na podium wywalczyły drużyny reprezentujące następujące szkoły:1. miejsce – Szkoła Podstawowa w Gręboszowie2. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej3. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej W kategorii: „chłopcy” do rywalizacji przystąpiło 56 zawodników reprezentujących: Publiczną Szkołę Podstawową nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Szkoły Podstawowe z Gruszowa Wielkiego, Nieczajnie Górnej, Gręboszowa i Mędrzechowa.Po zaciętej walce miejsce na podium zdobyli:1. miejsce – Szkoła Podstawowa w Gręboszowie2. miejsce – Szkoła Podstawowa w Nieczajnie Górnej3. miejsce – Szkoła Podstawowa w Gruszowie Wielkim Zespoły, które uplasowały się na podium otrzymały puchary, a zwycięskie drużyny również złote medale. Zawody, które sędziował Marcin Wrona z Tarnowa, rozegrano systemem „każdy z każdym”. Puchary, medale i dyplomy w imieniu Starosty Dąbrowskiego Lesława Wieczorka wręczyli: Mirosław Jastrząb Przewodniczący Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Dąbrowie Tarnowskiej, Grzegorz Marszałek, Robert Pacześniowski oraz Jerzy Dąbrowa bezpośrednio odpowiedzialny za przeprowadzenie zawodów. Zawody zostały zorganizowane z wykorzystaniem środków dotacji Powiatu Dąbrowskiego, przekazanej Powiatowemu Szkolnemu Związkowi Sportowemu w Dąbrowie Tarnowskiej na realizację zadania pn. „Współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży szkół z terenu powiatu dąbrowskiego w ramach Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego”. Fot. Jerzy Dąbrowa Info J. Dąbrowa/dagj/gd