Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
 1. Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt

W czwartek, 15 marca 2018 roku w Hali sportowej im. Agaty Mróz – Olszewskiej w Dąbrowie Tarnowskiej odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiło 80 zawodniczek reprezentujących: Publiczną Szkołę Podstawową Nr 2 i Nr 3 z Dąbrowy Tarnowskiej oraz Szkoły Podstawowe z Gruszowa Wielkiego, Gręboszowa, Radgoszczy i dwie drużyny z Olesna. Zawody, które sędziował Patryk Łabuz z Tarnowa, rozegrano systemem „każdy z każdym" w dwóch grupach eliminacyjnych oraz finały.

Wyniki poszczególnych meczy:

Grupa I:

 • Szkoła Podstawowa Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej – Szkoła Podstawowa w Gruszowie Wielkim 0:2
 • Szkoła Podstawowa w Oleśnie – Szkoła Podstawowa w Radgoszczy 0:9
 • Szkoła Podstawowa Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej - Szkoła Podstawowa w Oleśnie 8:1
 • Szkoła Podstawowa w Gruszowie Wielkim - Szkoła Podstawowa w Radgoszczy 10:1
 • Szkoła Podstawowa w Oleśnie - Szkoła Podstawowa w Gruszowie Wielkim 0:11
 • Szkoła Podstawowa Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej - Szkoła Podstawowa w Radgoszczy 4:4

Grupa II:

 • Szkoła Podstawowa w Gręboszowie - Szkoła Podstawowa Nr 3 w Dąbrowie Tarn. 9:1
 • Gimnazjum w Oleśnie - Szkoła Podstawowa w Gręboszowie 0:10
 • Szkoła Podstawowa Nr 3 w Dąbrowie Tarnowskiej - Gimnazjum w Oleśnie 1:6

Finały:

 • Szkoła Podstawowa w Gruszowie Wielkim - Szkoła Podstawowa w Gręboszowie 3:2
 • Szkoła Podstawowa Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej - Gimnazjum w Oleśnie 7:1

Ostateczne wyniki klasyfikacji:

 • I miejsce – Szkoła Podstawowa w Gruszowie Wielkim
 • II miejsce – Szkoła Podstawowa w Gręboszowie
 • III miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej
 • IV miejsce – Gimnazjum w Oleśnie
 • V miejsce – Szkoła Podstawowa w Radgoszczy
 • VI miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Dąbrowie Tarnowskiej
 • VII miejsce – Szkoła Podstawowa w Oleśnie

Zespoły, które uplasowały się na podium otrzymały puchary, a członkinie zwycięskiej drużyny (w składzie: Angelika Rozkuszka, Gabriela Ciećko, Karolina Rygielska, Iwona Bobro, Barbara Ryczek, Natalia Miotła, Wiktoria Michalczyk, Karolina Wójcik, Daria Toczek i Justyna Chmura) otrzymały również złote medale.

Puchary, medale i dyplomy w imieniu starosty dąbrowskiego Tadeusza Kwiatkowskiego wręczyli Jerzy Dąbrowa, nauczyciel wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej w Gruszowie Wielkim, bezpośrednio odpowiedzialny za przeprowadzenie zawodów oraz Małgorzata Woziwoda z SP w Gręboszowie i Mirosław Jastrząb prezes PSZS w Dąbrowie Tarnowskiej.

Zawody zostały zorganizowane z wykorzystaniem środków dotacji Powiatu Dąbrowskiego, przekazanej Powiatowemu Szkolnemu Związkowi Sportowemu w Dąbrowie Tarnowskiej na realizację zadania pn. „Współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży szkół z terenu powiatu dąbrowskiego w ramach Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego".

J.Dąbrowa/mags

W czwartek, 15 marca 2018 roku w Hali sportowej im. Agaty Mróz – Olszewskiej w Dąbrowie Tarnowskiej odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiło 80 zawodniczek reprezentujących: Publiczną Szkołę Podstawową Nr 2 i Nr 3 z Dąbrowy Tarnowskiej oraz Szkoły Podstawowe z Gruszowa Wielkiego, Gręboszowa, Radgoszczy i dwie drużyny z Olesna. Zawody, które sędziował Patryk Łabuz z Tarnowa, rozegrano systemem „każdy z każdym" w dwóch grupach eliminacyjnych oraz finały. Wyniki poszczególnych meczy: Grupa I: Szkoła Podstawowa Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej – Szkoła Podstawowa w Gruszowie Wielkim 0:2 Szkoła Podstawowa w Oleśnie – Szkoła Podstawowa w Radgoszczy 0:9 Szkoła Podstawowa Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej - Szkoła Podstawowa w Oleśnie 8:1 Szkoła Podstawowa w Gruszowie Wielkim - Szkoła Podstawowa w Radgoszczy 10:1 Szkoła Podstawowa w Oleśnie - Szkoła Podstawowa w Gruszowie Wielkim 0:11 Szkoła Podstawowa Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej - Szkoła Podstawowa w Radgoszczy 4:4 Grupa II: Szkoła Podstawowa w Gręboszowie - Szkoła Podstawowa Nr 3 w Dąbrowie Tarn. 9:1 Gimnazjum w Oleśnie - Szkoła Podstawowa w Gręboszowie 0:10 Szkoła Podstawowa Nr 3 w Dąbrowie Tarnowskiej - Gimnazjum w Oleśnie 1:6 Finały: Szkoła Podstawowa w Gruszowie Wielkim - Szkoła Podstawowa w Gręboszowie 3:2 Szkoła Podstawowa Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej - Gimnazjum w Oleśnie 7:1 Ostateczne wyniki klasyfikacji: I miejsce – Szkoła Podstawowa w Gruszowie Wielkim II miejsce – Szkoła Podstawowa w Gręboszowie III miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej IV miejsce – Gimnazjum w Oleśnie V miejsce – Szkoła Podstawowa w Radgoszczy VI miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Dąbrowie Tarnowskiej VII miejsce – Szkoła Podstawowa w Oleśnie Zespoły, które uplasowały się na podium otrzymały puchary, a członkinie zwycięskiej drużyny (w składzie: Angelika Rozkuszka, Gabriela Ciećko, Karolina Rygielska, Iwona Bobro, Barbara Ryczek, Natalia Miotła, Wiktoria Michalczyk, Karolina Wójcik, Daria Toczek i Justyna Chmura) otrzymały również złote medale. Puchary, medale i dyplomy w imieniu starosty dąbrowskiego Tadeusza Kwiatkowskiego wręczyli Jerzy Dąbrowa, nauczyciel wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej w Gruszowie Wielkim, bezpośrednio odpowiedzialny za przeprowadzenie zawodów oraz Małgorzata Woziwoda z SP w Gręboszowie i Mirosław Jastrząb prezes PSZS w Dąbrowie Tarnowskiej. Zawody zostały zorganizowane z wykorzystaniem środków dotacji Powiatu Dąbrowskiego, przekazanej Powiatowemu Szkolnemu Związkowi Sportowemu w Dąbrowie Tarnowskiej na realizację zadania pn. „Współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży szkół z terenu powiatu dąbrowskiego w ramach Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego". J.Dąbrowa/mags