Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Powiatowe obchody Święta Policji

Powiatowe obchody Święta Policji

Powiatowe obchody Święta Policji

25 lipca 2018 roku, w Ośrodku Spotkania Kultur odbyły się Powiatowe Obchody Święta Policji. Tradycyjnie był to dzień życzeń skierowanych do funkcjonariuszy Policji, a także podziękowania tym, którzy wspierają ich działania. Policjanci pracujący na Powiślu, otrzymali również mianowania na wyższe stopnie służbowe.

Tegoroczne obchody Święta Policji upamiętniały 99-rocznicę powstania Policji Państwowej, która została powołana ustawą Sejmu II Rzeczypospolitej z dnia 24 lipca 1919 roku. Na pamiątkę tego wydarzenia współczesna Policji obchodzi swoje święto właśnie w tym dniu.

Jak co roku, na uroczystości nie zabrakło przedstawicieli samorządu powiatowego, który reprezentowali Barbara Pobiegło przewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego, Marek Kopia wicestarosta dąbrowski, a także Maria Sztorc skarbnik powiatu .

Przybyłych gości powitał nadkom. Mirosław Strach komendant Powiatowy Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, który złożył również życzenia policjantom i pracownikom Policji, a także ich rodzinom za trud służby pełnionej na co dzień. Podziękował także władzom samorządu powiatowego i samorządów gminnych za współpracę i wspieranie wielu inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa publicznego.

Marek Kopia wicestarosta dąbrowski w imieniu samorządu powiatowego przekazał na ręce nadkom. Mirosława Stracha komendanta Powiatowego Policji życzenia dla wszystkich funkcjonariuszy Policji pracujących w powiecie dąbrowskim, a także pogratulował odznaczonym i awansowanym.

Podczas uroczystości zostały odczytane i wręczone policjantom akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. Awanse na wyższe stopnie przyznano 32 funkcjonariuszom, w tym 19 w korpusie aspirantów oraz 13 w korpusie podoficerów.

25 lipca 2018 roku, w Ośrodku Spotkania Kultur odbyły się Powiatowe Obchody Święta Policji. Tradycyjnie był to dzień życzeń skierowanych do funkcjonariuszy Policji, a także podziękowania tym, którzy wspierają ich działania. Policjanci pracujący na Powiślu, otrzymali również mianowania na wyższe stopnie służbowe. Tegoroczne obchody Święta Policji upamiętniały 99-rocznicę powstania Policji Państwowej, która została powołana ustawą Sejmu II Rzeczypospolitej z dnia 24 lipca 1919 roku. Na pamiątkę tego wydarzenia współczesna Policji obchodzi swoje święto właśnie w tym dniu. Jak co roku, na uroczystości nie zabrakło przedstawicieli samorządu powiatowego, który reprezentowali Barbara Pobiegło przewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego, Marek Kopia wicestarosta dąbrowski, a także Maria Sztorc skarbnik powiatu . Przybyłych gości powitał nadkom. Mirosław Strach komendant Powiatowy Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, który złożył również życzenia policjantom i pracownikom Policji, a także ich rodzinom za trud służby pełnionej na co dzień. Podziękował także władzom samorządu powiatowego i samorządów gminnych za współpracę i wspieranie wielu inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa publicznego. Marek Kopia wicestarosta dąbrowski w imieniu samorządu powiatowego przekazał na ręce nadkom. Mirosława Stracha komendanta Powiatowego Policji życzenia dla wszystkich funkcjonariuszy Policji pracujących w powiecie dąbrowskim, a także pogratulował odznaczonym i awansowanym. Podczas uroczystości zostały odczytane i wręczone policjantom akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. Awanse na wyższe stopnie przyznano 32 funkcjonariuszom, w tym 19 w korpusie aspirantów oraz 13 w korpusie podoficerów.