Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Powiatowe Obchody 82. Rocznicy Wydarzeń Wrześniowych

Powiatowe Obchody 82. Rocznicy Wydarzeń Wrześniowych

Powiatowe Obchody 82. Rocznicy Wydarzeń Wrześniowych

W niedzielę 12 września 2021 roku w Szczucinie odbyły się powiatowe obchody 82. Rocznicy Wydarzeń Wrześniowych. W tym dniu uczczona została rocznica wybuchu II wojny światowej, agresji Związku Radzieckiego na Polskę i spalenia Szkoły Podstawowej w Szczucinie.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą na ołtarzu polowym przy kościele parafialnym pw. Św. Marii Magdaleny w Szczucinie, po której delegacje z pocztami sztandarowymi, samorządowcy, delegacje służb mundurowych, instytucji, szkół oraz mieszkańcy wspólnie przeszli pod Kwaterę Pamięci Narodowej. Uczestników przemarszu poprowadziła Orkiestra Dęta przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczucinie.

Wszystkich zgromadzonych powitał Zastępca Burmistrza Szczucina Tomasz Bełzowski, który w swoim przemówieniu podkreślał, że obchody rocznic wrześniowych upamiętniają tamten czas i są ważną lekcją historii dla każdego z nas.

Następnie głos zabrali Krzysztof Bryk Wicestarosta Powiatu Dąbrowskiego oraz Ryszard Pagacz Wicewojewoda Małopolski.

Krzysztof Bryk Wicestarosta Dąbrowski w swoim przemówieniu przypomniał o dramacie jaki wydarzył się na tej ziemi we wrześniu 1939 roku oraz podkreślił znaczenie bohaterstwa ludzi, którzy oddali życie za Ojczyznę.

Szanowni zebrani, spójrzmy na te znaki bohaterstwa, męstwa i wielkości moralnej minionego pokolenia. Nie znamy wszystkich nazwisk, czy imion, ale na szczęście pamiętamy o nich, bo tacy jak oni powinni stanowić dla nas nie tylko symbol historii, ale wzór właściwej postawy obywatelskiej – powiedział Krzysztof Bryk.

Delegacje instytucji i organizacji złożyły również wieńce i wiązanki kwiatów przy Kwaterze Pamięci Narodowej.

Uroczystość zakończyła się programem artystycznym w wykonaniu Orkiestry Dętej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczucinie.

źródło: Urząd Miasta i Gminy Szczucin

 

fot. Urząd Miasta i Gminy Szczucin

W niedzielę 12 września 2021 roku w Szczucinie odbyły się powiatowe obchody 82. Rocznicy Wydarzeń Wrześniowych. W tym dniu uczczona została rocznica wybuchu II wojny światowej, agresji Związku Radzieckiego na Polskę i spalenia Szkoły Podstawowej w Szczucinie. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą na ołtarzu polowym przy kościele parafialnym pw. Św. Marii Magdaleny w Szczucinie, po której delegacje z pocztami sztandarowymi, samorządowcy, delegacje służb mundurowych, instytucji, szkół oraz mieszkańcy wspólnie przeszli pod Kwaterę Pamięci Narodowej. Uczestników przemarszu poprowadziła Orkiestra Dęta przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczucinie. Wszystkich zgromadzonych powitał Zastępca Burmistrza Szczucina Tomasz Bełzowski, który w swoim przemówieniu podkreślał, że obchody rocznic wrześniowych upamiętniają tamten czas i są ważną lekcją historii dla każdego z nas. Następnie głos zabrali Krzysztof Bryk Wicestarosta Powiatu Dąbrowskiego oraz Ryszard Pagacz Wicewojewoda Małopolski. Krzysztof Bryk Wicestarosta Dąbrowski w swoim przemówieniu przypomniał o dramacie jaki wydarzył się na tej ziemi we wrześniu 1939 roku oraz podkreślił znaczenie bohaterstwa ludzi, którzy oddali życie za Ojczyznę. …Szanowni zebrani, spójrzmy na te znaki bohaterstwa, męstwa i wielkości moralnej minionego pokolenia. Nie znamy wszystkich nazwisk, czy imion, ale na szczęście pamiętamy o nich, bo tacy jak oni powinni stanowić dla nas nie tylko symbol historii, ale wzór właściwej postawy obywatelskiej – powiedział Krzysztof Bryk. Delegacje instytucji i organizacji złożyły również wieńce i wiązanki kwiatów przy Kwaterze Pamięci Narodowej. Uroczystość zakończyła się programem artystycznym w wykonaniu Orkiestry Dętej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczucinie. źródło: Urząd Miasta i Gminy Szczucin   fot. Urząd Miasta i Gminy Szczucin