1. Powiatowe Obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych – zaproszenie

Powiatowe Obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych – zaproszenie

Program uroczystości:

Po zakończonych uroczystościach dla uczestników przewidziano poczęstunek.

Zadanie Publiczne pn. Żołnierze Niezłomni – Powiat Dąbrowski Pamięta”
zostało dofinansowane ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej

Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na Powiatowe Obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które odbędą się w niedzielę 1 marca 2020 roku w Dąbrowie Tarnowskiej. Program uroczystości: 9:50   Zbiórka przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej (ul. Berka Joselewicza 5), 10:00 Przemarsz patriotyczny delegacji, pocztów sztandarowych i uczestników uroczystości ulicami miasta do Parku Miejskiego, 10:15 Apel Poległych na Placu Walczących o Niepodległą Polskę w Parku Miejskim, złożenie wieńców i wiązanek kwiatów pod Pomnikiem Poległych Synów Dąbrowy, 11:00 Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny i Żołnierzy Niezłomnych w kościele Matki Bożej Szkaplerznej, po której odbędzie się „Koncert w hołdzie Żołnierzom Niezłomnym” w wykonaniu Orkiestry Dętej przy OSP w Szczucinie, 12:40 Otwarcie wystawy Instytutu Pamięci Narodowej w Domu Parafialnym w Dąbrowie Tarnowskiej (ul. Zamkowa 3), poświęconej ks. Władysławowi Gurgaczowi SJ kapelanowi oddziału „Żandarmeria” Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowców. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski, Senator RP Kazimierz Wiatr oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie. Po zakończonych uroczystościach dla uczestników przewidziano poczęstunek. Zadanie Publiczne pn. Żołnierze Niezłomni – Powiat Dąbrowski Pamięta” zostało dofinansowane ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej Organizator, którym jest Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego, informuje, że Powiatowe Obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które odbędą się 1 marca 2020 roku w Dąbrowie Tarnowskiej zostaną udokumentowane fotograficznie, a dokumentacja fotograficzna zostanie wykorzystana w celach dokumentacyjnych, edukacyjnych i promocyjno-marketingowych na stronie internetowej www.powiatdabrowski.pl, fan page’u Powiatu Dąbrowskiego, w publikacjach wydawanych przez organizatora, a także w publikacjach i serwisach osób trzecich będących podmiotami współpracującymi z organizatorem. Udział w wydarzeniu jest równoważny z wyrażeniem zgody na rozpowszechnianie wizerunku i danych osobowych, zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych - bez ograniczeń terytorialnych i czasowych.