Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Powiatowe szkolenie dla rolników

Powiatowe szkolenie dla rolników

Powiatowe szkolenie dla rolników

Cykl szkoleń jesienno-zimowych dla rolników z Powiśla Dąbrowskiego powoli dobiega końca. Odbyło się ich kilkanaście na terenie gmin powiatu, a podczas nich omawiano tematykę związaną z bioróżnorodnością, prawem wodnym, czy zasadami wzajemnej zgodności.

Wszystkie te zagadnienia są niezwykle ważne w dobie dzisiejszych zmian nie tylko klimatycznych, ale i związanych z wejściem nowego Planu Rozwoju Obszarów Wiejskich i ewentualnymi pozyskiwaniem środków finansowych na rozwój rolnictwa.

Za nami również coroczne spotkanie o zasięgu powiatowym organizowane przez Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Dąbrowie Tarnowskiej.

Tym razem odbyło się ono 14 lutego w świeżo oddanej do użytku sali narad w starostwie powiatowym. Przybyli rolnicy mogli wysłuchać między innymi interesującego wykładu przeprowadzonego przez Wacława Szczoczarza dotyczącego małej retencji i jej walorów środowiskowych na podstawie stawów hodowlanych karpia. Omawiano pojawienie się „ekoschematów”- zmiany w dopłatach obszarowych, które przybliżyła Grażyna Suliga.
Pozostali przedstawiciele instytucji związanych z branżą rolniczą- Powiatowa Inspekcja Weterynaryjna- Anna Chmura, Joanna Gałęcka, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa- Andrzej Filipski, oraz Małopolska Izba Rolnicza – Henryk Dankowiakowski, przedstawili słuchaczom najistotniejsze komunikaty i zmiany w przepisach, które nas czekają w najbliższej przyszłości.

Podczas spotkania można było również podziwiać wojewódzkie osiągnięcia i nagrody, które otrzymała Teresa Rygielska za swoją potrawę wpisaną na Listę Ministra Rozwoju Wsi i Rolnictwa i jak zwykle poczęstować się niezawodną zupą ” Rzodkie Zimnioki” według jej przepisu.

W imieniu Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Dąbrowie Tarnowskiej serdecznie dziękuję za gościnę w starostwie, rolnikom za uczestnictwo, naszym wykładowcom za przygotowanie i przedstawienie ciekawych i ważnych zagadnień, a doradcom z Powiatowego Biura Doradztwa Rolniczego za – jak zwykle profesjonalne przygotowanie i pomoc w organizacji szkolenia.

Anna Morawiec

 

Źródło: Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Dąbrowie Tarnowskiej

Cykl szkoleń jesienno-zimowych dla rolników z Powiśla Dąbrowskiego powoli dobiega końca. Odbyło się ich kilkanaście na terenie gmin powiatu, a podczas nich omawiano tematykę związaną z bioróżnorodnością, prawem wodnym, czy zasadami wzajemnej zgodności. Wszystkie te zagadnienia są niezwykle ważne w dobie dzisiejszych zmian nie tylko klimatycznych, ale i związanych z wejściem nowego Planu Rozwoju Obszarów Wiejskich i ewentualnymi pozyskiwaniem środków finansowych na rozwój rolnictwa. Za nami również coroczne spotkanie o zasięgu powiatowym organizowane przez Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Dąbrowie Tarnowskiej. Tym razem odbyło się ono 14 lutego w świeżo oddanej do użytku sali narad w starostwie powiatowym. Przybyli rolnicy mogli wysłuchać między innymi interesującego wykładu przeprowadzonego przez Wacława Szczoczarza dotyczącego małej retencji i jej walorów środowiskowych na podstawie stawów hodowlanych karpia. Omawiano pojawienie się „ekoschematów”- zmiany w dopłatach obszarowych, które przybliżyła Grażyna Suliga. Pozostali przedstawiciele instytucji związanych z branżą rolniczą- Powiatowa Inspekcja Weterynaryjna- Anna Chmura, Joanna Gałęcka, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa- Andrzej Filipski, oraz Małopolska Izba Rolnicza – Henryk Dankowiakowski, przedstawili słuchaczom najistotniejsze komunikaty i zmiany w przepisach, które nas czekają w najbliższej przyszłości. Podczas spotkania można było również podziwiać wojewódzkie osiągnięcia i nagrody, które otrzymała Teresa Rygielska za swoją potrawę wpisaną na Listę Ministra Rozwoju Wsi i Rolnictwa i jak zwykle poczęstować się niezawodną zupą ” Rzodkie Zimnioki” według jej przepisu. W imieniu Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Dąbrowie Tarnowskiej serdecznie dziękuję za gościnę w starostwie, rolnikom za uczestnictwo, naszym wykładowcom za przygotowanie i przedstawienie ciekawych i ważnych zagadnień, a doradcom z Powiatowego Biura Doradztwa Rolniczego za – jak zwykle profesjonalne przygotowanie i pomoc w organizacji szkolenia. Anna Morawiec   Źródło: Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Dąbrowie Tarnowskiej