Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Powiatowe warsztaty LOG - warsztat C

Powiatowe warsztaty LOG - warsztat C

Powiatowe warsztaty LOG - warsztat C

W czwartek w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się warsztat C Lokalnego Ożywienia Gospodarczego w powiecie dąbrowskim. Trzeci już comiesięczny warsztat jest częścią programu realizowanego w ramach Modelu Partnerstwa Lokalnego realizowanego przy współpracy Departamentu Pracy USA oraz Instytutu Współpracy i Partnerstwa Lokalnego w Katowicach.

W pierwszym etapie od października 2003 roku do lutego 2004 organizowane są warsztaty lokalnego ożywienia gospodarczego z udziałem możliwie najszerszej reprezentacji środowisk gminnych i powiatowych. Podczas warsztatów ich uczestnicy przygotowują projekty, które mają na celu m.in. tworzenie miejsc pracy.
11 grudnia 2003 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się warsztat C pn. „Tworzenie propozycji projektów gospodarczych", który miał na celu wypracować wizję oraz propozycje konkretnych projektów ożywienia gospodarczego. Warsztat ten pokazał, że istnieje duża różnorodność projektów, które mogą przyczynić się do odnowienia gospodarki powiatu dąbrowskiego. Gospodarzem warsztatów jest Starosta Dąbrowski Krzysztof Karczmarski. Warsztat C prowadzili Powiatowi Specjaliści Partnerstwa Lokalnego Kazimierz Tęczar i Janusz Dubajka oraz Katarzyna Kucharska - Kucharska Z-ca Dyrektora Departamentu Gospodarki i Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie. Wśród pięćdziesięcioosobowej grupy uczestników znaleźli się reprezentanci biznesu, organizacji pozarządowych, parafii, samorządów i instytucji infrastruktury gminnej i powiatowej. Uczestnicy podczas pracy w grupach, stosując metodę „burzy mózgów" wypracowali wizje społeczności lokalnej i stworzyli kilka propozycji projektów dla każdej z czterech Zasad Ożywienia Gospodarczego. Wśród najlepszych projektów, które zostały wybrane w głosowaniu znalazły się: Zakład Utylizacji Odpadów "Czyścioszek", utworzenie terenów przemysłowych, wsparcie przetwórstwa produktów rolnych oraz dostęp do kapitału.
Kolejny warsztat D odbędzie się 15 stycznia 2003r., podczas którego uczestnicy wybiorą najważniejsze projekty lokalnego ożywienia gospodarczego, określą ich beneficjentów, terminy ich realizacji oraz ocenią ryzyko i korzyści z wdrożenia projektów w powiecie.

źródło: OKAY

W czwartek w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się warsztat C Lokalnego Ożywienia Gospodarczego w powiecie dąbrowskim. Trzeci już comiesięczny warsztat jest częścią programu realizowanego w ramach Modelu Partnerstwa Lokalnego realizowanego przy współpracy Departamentu Pracy USA oraz Instytutu Współpracy i Partnerstwa Lokalnego w Katowicach. W pierwszym etapie od października 2003 roku do lutego 2004 organizowane są warsztaty lokalnego ożywienia gospodarczego z udziałem możliwie najszerszej reprezentacji środowisk gminnych i powiatowych. Podczas warsztatów ich uczestnicy przygotowują projekty, które mają na celu m.in. tworzenie miejsc pracy.11 grudnia 2003 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się warsztat C pn. „Tworzenie propozycji projektów gospodarczych", który miał na celu wypracować wizję oraz propozycje konkretnych projektów ożywienia gospodarczego. Warsztat ten pokazał, że istnieje duża różnorodność projektów, które mogą przyczynić się do odnowienia gospodarki powiatu dąbrowskiego. Gospodarzem warsztatów jest Starosta Dąbrowski Krzysztof Karczmarski. Warsztat C prowadzili Powiatowi Specjaliści Partnerstwa Lokalnego Kazimierz Tęczar i Janusz Dubajka oraz Katarzyna Kucharska - Kucharska Z-ca Dyrektora Departamentu Gospodarki i Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie. Wśród pięćdziesięcioosobowej grupy uczestników znaleźli się reprezentanci biznesu, organizacji pozarządowych, parafii, samorządów i instytucji infrastruktury gminnej i powiatowej. Uczestnicy podczas pracy w grupach, stosując metodę „burzy mózgów" wypracowali wizje społeczności lokalnej i stworzyli kilka propozycji projektów dla każdej z czterech Zasad Ożywienia Gospodarczego. Wśród najlepszych projektów, które zostały wybrane w głosowaniu znalazły się: Zakład Utylizacji Odpadów "Czyścioszek", utworzenie terenów przemysłowych, wsparcie przetwórstwa produktów rolnych oraz dostęp do kapitału.Kolejny warsztat D odbędzie się 15 stycznia 2003r., podczas którego uczestnicy wybiorą najważniejsze projekty lokalnego ożywienia gospodarczego, określą ich beneficjentów, terminy ich realizacji oraz ocenią ryzyko i korzyści z wdrożenia projektów w powiecie. źródło: OKAY